Лине Україною, мова серцю милая…

Купана-цілована хвилями Дніпровими,
Люблена-голублена сивими дібровами,
З колоска пахущого, з кореня цілющого,
Із усмішки і сльози, вітру і грози — наша мова…
Духовному відродженню українського слова у Соболівському НВК завжди приділялась значна увага. В цьому навчальному році всі заходи, проведені у рамках Тижня рідної мови, були спрямовані на формування внутрішньої потреби глибоко вивчати і шанувати рідну мову, спілкуватися нею. Конкурс знавців рідної мови дав учням реальну можливість виявити свої здібності, спробувати свої сили. Переможцями І етапу конкурсу імені Петра Яцика стали Яна Маслюк (4 клас), Неля Пилипенко (6 клас), Марія Скрипник (7 клас).

А щоб краще пізнати історію рідного краю, рідного слова, виховати в учнів любов до національних традицій, культурної спадщини для вихованців школи була проведена цікава та змістовна екскурсія до нещодавно відкритого музею українських старожитностей, де спільними зусиллями дітей, працівників школи та жителів села зібрано речі народного вжитку.

Справжньою окрасою Тижня стала літературно-музична композиція, приурочена до Дня української писемності та мови «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах...». Свято зібрало всіх тих, кому небайдужа доля України, її історія, культура, мова. Гостинно, з хлібом-сіллю зустріла всіх учасників та гостей святково прибрана світлиця, прикрашена українськими рушниками, колосками пшениці та калиною. До свята учні готували крилаті вислови про мову, перлини народної мудрості про рідне слово. Присутні змогли почерпнути багато цікавої інформації з історії рідної мови, оцінити художнє читання поезій та гуморесок, вокальні та хореографічні дані учасників. На завершення свята всі учасники дійства виконали пісню з глибоким переконанням у тому, що «краща мова єднання — це українська...».

Антоніна КРАВЧУК, вчителька української мови та літератури Соболівського НВК.