Лип’янські орендарі земель та приватні підприємці допоможуть утримувати школу

У засіданні чергової сесії Лип’янської сільської ради, яке відбулося 26 травня, взя­ли участь представники орендарів земель, приватні підприємці, які здійснюють діяльність на території громади. Разом з депутатами сільської ради вирішено до 15 червня підписати протоколи намірів, в яких йтиметься про виділення коштів в рамках соціального пар­тнерства (з розрахунку 100 грн. з 1 га). Значна частина соціально-партнерських коштів буде направлено на утримання місцевої школи, на що не вистачає 174 тис. грн. (з червня 2015 по серпень 2016 року). Таким чином, в громаді вирішено вберегти школу від реорганізації, необхідність в якій виникла у зв’язку з дефіцитом коштів у бюджеті. Причиною цього, як зазначила т.в.о. начальника фінансового управління Окса­на Голуб, є дорога вартість утримання одного учня в сільських школах (в середньому 20 тисяч грн. проти 8 тис. в міських школах). Отже, брак коштів на утримання учнів у Лип’янській школі компенсують за рахунок спонсорських коштів.

Присутній на засіданні сесії голова Шполянської райдержадміністрації Володимир По­тапенко поінформував присутніх, що сільські ради громад, де теж вирішили зберегти школу в селі, делегують кошти на ці цілі з місцевих бюджетів. На думку керівника району, основним завданням для всіх громад сьогодні є залучен­ня в повному обсязі всіх наявних ресурсів на територіях громад для наповнення бюджетів. «Земля повинна приносити громаді прибуток, тому всі, хто її обробляє зобов’язаний платити за це», — переконаний Володимир Миколайо­вич.

Депутати Лип’янської сільської ради також проголосували за виділення матеріальної до­помоги випускникам-сиротам, виготовлення технічної документації на приміщення церкви, що будується, карбування встановлених нещо­давно прізвищ шістьох загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни 1941—1945 рр. на сільському обеліску.