Лісівники Звенигородщини розводять плямистих оленів

У Звенигородському лісовому господарстві зараз мешкає 59 плямистих оленів. Лісівники почали розводити їх у 2017 році, тоді облаштували вольєр та заселили 7 самок та 2 самці. Для них створили всі необхідні умови, тож тут вони почуваються комфортно і в безпеці.

Про це пише "Шполяночка+" з посиланням на центральний лісовий офіс.

Саме зараз триває сезон зимової підгодівлі тварин. Олені зазвичай тримаються подалі від людей, але до підгодівельних майданчиків навідуються дуже часто, знають коли їх наповнюють і ходять поруч.

"Працівників лісництва вони не бояться, адже до їх запаху звикли. Також добре знають як виглядає і звучить авто, на якому привозять їжу, тож не полохаються," - розповідає мисливствознавець Звенигородської філії Олександр Шевченко.

Зимова підгодівля для тварин необхідна. Це допомагає їм легше пережити зиму і зберегти популяцію, тому лісівники виконують цей обовʼязок на 100%.

Протягом року заготовляють корми - зерно, сіно, гіллячковий корм, кукурудза. Для цього сезону зимової підгодівлі єгерська служба філії заготовила 17,5 тонн сіна, 43 тонни зерна, 11,5 тонн коренеплодів, 1500 віників гіллячкового корму, закупили 275 кг солі.

Викладають корми по мірі необхідності, адже за сприятливих погодніх умов тварини можуть знайти їжу самостійно. Якщо ж земля мерзла і сніговий покрив дуже щільний, то і корму в годівниці потрібно викладати більше, адже така погода просто унеможливлює добування їжі.

Для того, щоб дикі тварини завжди були забезпечені поживою, в угіддях філії функціонує близько 70 підгодівельних майданчиків різної пропускної спроможності і 130 солонців.