Літературний вечір «Ми йдемо до тебе крізь століття»

Доброю традицією стало в районі щороку на початку березня, коли вся Україна вшановує Великого Кобзаря, проводити літературно-мистецький вечір, присвячений поету і мислителю Тарасові Шевченку, залучаючи до його проведення старшокласників різних шкіл міста, колективи художньої самодіяльності районного будинку культури.

Цьогоріч вечір, який відбувся під назвою «Ми йдемо до тебе крізь століття», підготували учні міської загальноосвітньої І—ІІІ ступенів школи №1 і працівники районного будинку культури.

Ще однією традицією стало під час цього заходу проводити церемонію вручення щорічної районної літературної премії імені Олекси Влизька.

Минулого року лауреатом цієї премії стала шполянка Любов Грушник.

В нинішньому році конкурсна комісія вирішила присудити цю премію поетові із села Матусів, на жаль, нині покійному Василю Марочку за збірку «Живу я музикою слів».

Голова райдержадміністрації Володимир Потапенко та голова районної ради Олександр Кузуб урочисто вручили цю винагороду дружині Василя Марочка Тетяні Марочко. Тетяна Іванівна, отримуючи премію чоловіка, зазначила, що Василь Павлович дуже мріяв про таку збірку і подякувала всім, хто дав життя його віршам, адже поет живий у своїх поезіях.

Зі сцени звучали музичні твори у виконанні мистецьких колективів районного будинку культури, пісні на слова Кобзаря у виконані учня-бандуриста Платона Ткаченка, вокального ансамблю ЗОШ №1та солістки Олесі Ткаченко.

Цього вечора поетичні твори Великого Тараса декламували учні загальноосвітньої І—ІІІ ступенів школи №1.

А завершилось свято традиційним виконанням усіма присутніми в залі і на сцені Шевченкового твору «Реве та стогне Дніпр широкий».

Лариса БАЧИНСЬКА.