Любов до книги плекаємо змалку

І педагоги-«дошкільники», і батьки повинні знати, як сформувати ціннісне ставлення дитини до навколишнього світу, до оточуючих її людей через ознайомлення з дитячою книгою. «Книга — шлях до серця дитини» — тема конференції, яка відбулася в ДНЗ №1 «Ялинка» в рамках Тижня рідної мови, що проходив нещодавно. У її роботі взяли участь вихователі, спеціалісти ДНЗ, родини вихованців, працівник районної бібліотеки та вихованці ДНЗ.

Зустріч учасників конференції була насиченою і різноманітною. Із вступним словом до присутніх звернулась завідувачка ДНЗ Юлія Кравченко, яка наголосила на важливості ролі книги в морально-духовному розвитку дошкільника.

Бібліотекар районної бібліотеки Надія Акацат розповіла присутнім про переваги родинного читання над переглядом відеофільмів та мультфільмів. Надія Вікторівна запросила батьків разом з дітьми відвідувати районну бібліотеку та поринути у світ прекрасного.

Практичний психолог Оксана Кунець поділилась своїми міркуваннями щодо особливостей емоційного спілкування в родинному колі та надала поради, як за допомогою книги знайти шлях до серця дитини.

Палітру позитивних емоцій викликало у присутніх виконання мамою Оксаною Скляр авторської пісні «Колискова для Назарчика», яку створив тато Юрій Присяжний.

Учасники конференції активно долучилися до інтелектуальної розминки «З народних джерел», яку провела у вигляді презентації вихователь Тетяна Леляк Також із захопленням та теплотою у серці учасники пригадали першу книгу в своєму житті.

Не менш цікавим було ознайомлення із змістовними, різноманітними формами, традиційними та іннова-ційними методами та прийомами освітньо-виховної діяльності педагогів ДНЗ щодо прищеплення дітям інтересу та любові до книги із набутого досвіду колег.

Зацікавив гостей досвід роботи вихователя Галини Слюсар з використання творів Василя Сухомлинського в морально-духовному розвитку дошкільників. Галина Петрівна презентувала творчі доробки вихованців групи «Чомусики» зі складання авторських казок та виготовлення книжечок-саморобок.

Вихованці середньої групи «Малятко», члени літературно-творчого гуртка «Дивосвіт», разом з вихователями Лесею Васильченко та Наталією Глинкою інсценували твір В.Сухомлинського «Сьома дочка», які вразили присутніх своєю емоційністю.
Неабияку активність і творчість у підготовці та проведенні заходу виявили батьки вихованців.

Родзинкою зустрічі стали відеоперегляди досвіду родинного виховання з прищеплення дітям інтересу та любові до казки. Сім’я Бебешко презентувала казку «Колобок» через використання пластилінового театру, сім’я Карбівничих — театралізацію казки «Курочка ряба», родина Сіваків — переказ авторської казки за допомогою картинок.

Наприкінці зустрічі учасники конференції мали змогу поділитись враженнями від проведеного заходу та переглянули організовану виставку дитячих книг найкращих українських авторів та книжок-саморобок.

«Такі зустрічі згуртовують педагогів, вихованців та батьків», — звернулася до присутніх голова ради закладу Анна Бебешко та підсумувала роботу конференції словами Василя Сухомлинського: «Людина, для якої книжка вже у дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою і спустошеною».

Людмила ДЕРИШ, вихователь-методист ДНЗ №1 «Ялинка».