«Людяність у нелюдяний час»

 Голодомор 1932—1933 років – це не лише наша велика трагедія, а й історія української боротьби, взаємодопомоги і підтримки.

Серед хаосу та зневіри, масових смертей і страху були люди, які не злякалися, не втратили гідності й простягнули руку допомоги приреченим на голодну смерть. Саме таким доброчинцям і присвячене нове доповнене видання книжки «Людяність у нелюдяний час», презентація якої відбулась 19 листопада у приміщенні Українського дому в Києві.

У новому виданні «Людяність у нелюдяний час» подано інформацію про понад 180 праведних людей часів Голодомору, прізвища та імені яких встановлено на основі документальних даних та усних свідчень.

Нагадаємо, що Інститут національної пам’яті цього року продовжив Всеукраїнську акцію «Людяність у нелюдяний час», започатковану у 2009 році. Тоді вперше було розпочато повернення пам’яті про праведні діяння у роки Голодомору 1932—1933 років.

Головною метою акції є вшанування пам’яті доброчинців, які не боялися чинити опір геноцидній політиці та, попри ризик смертельної розправи, рятували людей у роки Голодомору.

Перше видання книжки «Людяність у нелюдяний час. Доброчинці в часи Голодомору» побачило світ у 2013 році. Тоді було оприлюднено відомості про понад 140 доброчинців – вчителів, лікарів, священиків, голів сільрад та інших, чиї діяння збереглися у народній пам’яті.