Майбутнє за еко-пакетами

Компанія «АТБ-Маркет», яка володіє мережею магазинів формату «дискаунтер» в Україні та є лідером за кількістю торгових точок, планує перейти на пакети з біорозкладною добавкою. Про це повідомляє видання «Рубрика».

Експериментальний проект проходить прямо зараз, але стосується тільки оновлених (так званих «гранітних» магазинів). Заміна звичайних поліетиленових пакетів на пакети з біорозкладною добавкою почалася в грудні 2018 року, тестування триватиме до кінця лютого 2019-го року.

За результатами експерименту і після аналізу експлуатаційних можливостей пакетів з біорозкладною добавкою, компанія прийме рішення про його впровадження у всі магазини торгової мережі «АТБ».

У компанії також пояснили екологічність нових пакетів. Спеціальна добавка d2 w™ впливає на вуглеродні з’єднання полімеру, в результаті чого через певний тимчасовий проміжок вони руйнуються, активізуючи розщеплення полімеру. Виріб з нього стає хрупким і швидко розпадається на дрібні хлоп’яки. Процес розкладання полімеру викликає будь-яку комбінацію високої температури, світла і тиску, що діють як каталізатори і визначаючі швидкість і, відповідно, час розкладання.