Майже 650 черкащан замовили витяг про земельну ділянку через Інтернет

У Черкаській області з липня цього року діє онлайн-послуга «Замовлення витягу з Держав­ного земельного кадастру». За цей час майже 650 осіб замо­вили витяги з ДЗК вдома через Інтернет. Адже це дуже зручно: не потрібно витрачати кошти на проїзд і час у черзі.

На офіційному веб-сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру http://map.land.gov.ua (у розділі «Публічна кадастрова карта») працює електронний сервіс за­мовлення витягу з Державного земельного кадастру про зе­мельну ділянку. Сервіс дозволяєздійснити оплату за допомогою електронного платіжного засобу та замовити одержання витягу в будь-якому зручному для вас центрі надання адміністративних послуг.

Надання витягу про земельну ділянку — найбільш по­ширена послуга в сфері зе­мельних відносин. Лише за одинадцять місяців цього року на Черкащині видано 57 тисяч 600 витягів, — розповів перший заступник начальника Голов­ного управління Держгеока­дастру у Черкаській області Сергій Шестаков. — Саме для оперативності та зручності гро­мадян і запроваджено онлайн-по­слугу «Замовлення витягу з Дер­жавного земельного кадастру».

У систему інтегрована функція онлайн-оплати через сервіс моментальних платежів Liqpay «ПриватБанку». Ця послуга коштує 53 гривні, банківська комісія не стягується. Підтвердження про надіслану заявку та повідомлення про те, що доку­мент готовий, замовник отримує на свою електронну пошту.

Витяг із ДЗК потрібен для оформлення спадщини, відчуження землі, її продажу чи дару­вання, а також реєстрації права власності на ділянку.