Мариновані сливи

Сливи мариновані – прекрасний гарнір до будь-яких страв. Хоча, якщо подумати, швидше прекрасна різноманітність гарніру, добавка, що надає гарніру пікантності.

Інгредієнти:

-сливи — 3 кг;

-цукор — 0,5 л;

-винний оцет —  40 г;

-лавровий лист — 20 г;

-гвоздика.

Маринувати краще сливи, які ми звикли називати «угорка». Краще якщо сливи не переспілі і злегка жорсткі. Тоді в процесі мариновки вони не перетворяться на пюре. Сливи обов’язково перебрати, видалити зіпсовані, відірвати хвостики. Ну і, звичайно ж, вимити, намагаючись відмити сизий наліт.

Скласти сливи в ємність для маринування. Дуже важливо, щоб ємність була з матеріалу не схильного до окислення – пластик, фарфор, скло.

Засипати сливами дно ємності і розкласти зверху лавровий лист і гвоздику. Засипати ще шар слив і зверху знову лавровий лист і гвоздику. І так далі. Останній шар повинен бути – сливи.

У каструлі довести до кипіння оцет. Всипати в киплячий оцет цукор, краще порціями, по 1—2 склянки. Розмішувати до розчинення. Вийде густа рідина – сироп, з частинками цукру. Дуже скоро сливи додадуть рідини, і все буде як треба!

Залити сливи киплячим маринадом-сиропом. Спочатку маринад сливи навіть не покриє. Так і треба.

Двічі на день, вранці і ввечері, треба злити у велику каструлю всю рідину з ємності, в якій маринуються сливи. Сливи мариновані акуратно перемішати з допомогою великої ложки, а краще просто рукою. Довести злиту рідину до кипіння, і залити нею сливи. На 2-й, ну максимум на 3-й день, рідини буде достатньо, щоб сливи були повністю в маринаді.

Наприкінці п’ятого дня злити весь маринад в каструлю. Довести до кипіння.

Сливи мариновані розкласти в стерилізовані банки, обов’язково додаючи лавровий лист і гвоздику. Залити в кожну банку киплячий маринад, за допомогою чашки. Накрити кришкою і герметично закупорити.

Сливи мариновані у банках перевернути, поставивши їх на кришку. Укутати всі банки вовняною або ватною ковдрою, і тримати так до повного охолодження.