Матусівська амбулаторія буде з інтернетом

Медична реформа в Україні триває. Зокрема вже протягом двох тижнів більшість українців мають визначитися з вибором сімейного лікаря чи педіатра і терапевта. Адже, як запевняють у Міністерстві охорони здоров’я України, вже з 1 липня 2018 року змінять фінансування первинної ланки медицини.

Заклади первинної медичної допомоги укладатимуть угоди з Національною службою здоров’я України. Після цього змінять фінансування, яке йтиме «на пацієнта» відповідно до кількості укладених угод. Тоді ж розпочнеться короткий перехідний період, бо навряд чи декларації вже підпишуть сто відсотків громадян. А вже з початку 2019 року, як стверджують у відомстві, прийом для тих, хто не визначився зі спеціалістом, буде платним.

У Матусівській об’єднаній територіальній громаді функціонує одна амбулаторія сімейної медицини та два фельдшерсько-акушерські пункти, які підпорядковані Шполянському КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Шполянської ОТГ. За останні півтора місяця збільшилася кількість охочих укласти декларацію із лікарем. За інформацією завідувача Матусівської амбулаторії сімейної медицини Валентина Жури, уже приблизно 900 жителів Матусова, Станіславчика, Сигнаївки, Мар’янівки та Шполи підписали угоди з ним. Триває деклараційна кампанія і в інших сімейних лікарів амбулаторії – Надії Чорній та Богдана Чорнія.

– У людей ще є час визначитися, у якого лікаря вони б хотіли обслуговуватися, – наголошує Валентин Жура. – Висловити, так би мовити, довіру лікарю.

Та, попри майстерність лікарів, матеріально-технічна база амбулаторії потребує покращення. Є потреба ще в одному комп’ютері. Хоча одну проблему днями вже, за словами Валентина Андрійовича, вирішать. У медичному закладі з’явиться інтернет, бо до цього лікарі користувалися власними модемами. Мріють в амбулаторії і про новий кардіограф. Адже з 4500 жителів Матусівської ОТГ 56 % становлять пенсіонери, для яких вчасно виявлена хвороба серця означає часом врятоване життя. Проте недуги головного органа, як стверджує завідувач, нині «помолодшали». Тож новий кардіограф стане гарним подарунком для усієї громади.

Хоч і повільно, але медичну реформу таки впроваджують у містах та селах України, зазначила на своїй сторінці у Facebook керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова.

«У сучасних умовах та в час глобальної комп’ютеризації інтернет стає необхідністю, особливо в медичній галузі. Помалу відходять у минуле стоси медичних карток та паперової документації. Їх замінюють спеціальні внутрішні програми для доступу лікарів із міст та сіл до потрібної інформації про пацієнта. Однак держава не завжди може повністю забезпечити необхідною оргтехнікою лікарні та амбулаторії. Тож соціально відповідальний бізнес повинен активно долучатись до цього процесу, адже достатня матеріальна база в медицині – це запорука вчасного та якісного надання працівниками цієї галузі послуг населенню», – написала Ірина Ванникова.