Мелодія, що покорила світ: український «Щедрик» розбурхав мережу

 Відома на весь світ українська щедрівка набирає нової популярності вже і в соціальних мережах. Там запустили унікальний флешмоб.

«Щедрик» українця Миколи Леонтовича – одна з найвідоміших святкових пісень на заході. Співати її, згідно з українськими традиціями, заведено на свято Маланки, або Щедрий вечір — 13 січня.

Але вже тривалий час, українська композиція традиційно асоціюється з усіма різдвяно-новорічними святами. За майже 100 років існування композиція обросла безліччю версій виконання.

США

Консульство посольства США в Україні виклало відео з акапельним виконанням від хору Військово-повітряних сил США. В Америці це одна з найвідоміших різдвяних пісень, яка неодноразово використовувалася у кіно. 

Азербайджан

Посольство України в Азербайджані пішло далі і вирішило додати місцевого національного колориту. Заслужені азербайджанські артисти разом із канадійкою українського походження Поліною Десятниченко, виконали Щедрика на одній з кавказьких гір Шемахінського сафарі-парку. Використовували при цьому традиційні азербайджанські інструменти.

Велика Британія

Королівський оркестр Великої Британії виконав «Щедрика» в умовах жорсткого локдауну. Британська версія пісні пролунала у зачиненому торговельному центрі з дотриманням соціальної дистанції.

Україна

В Україні, звичайно, теж не пройшли повз. На Софійській площі «Щедрика» можна було почути від оркестру поліції Києва.

А у Вінниці естафету підхопили військові музиканти повітряних сил ЗСУ, які виконали «Щедрика» на головній площі міста.