«Металеві злодії» продовжують грабувати народне добро

   На минулому тижні шполяни стали свідками чергових нахабних дій з боку одного із жителів Шполи, вже неодноразово звинуваченого у присвоєнні «безгоспного» дороговартісного майна, що знаходиться на території Шполянського району.

На цей раз його увагу привернула частина трубопроводу, що проходить від водосховища села Іскрене до мікрорайону колишнього цукрового заводу міста Шполи і який з часів СРСР якимось чином залишається без визначеного балансоутримувача, проте не перестає бути «народним добром».

   Так, за інформацією, яка була розміщена на офіційній веб-сторінці Шполянської райдержадміністрації, 27 листопада 2017 року о 9 годині до РДА надійшло повідомлення від жителів села Васильків, в якому йшлося, що в межах населеного пункту невідомі особи проводять роботи з копання екскаватором траншей на сільськогосподарських полях. Як виявилось, громадянин Шполи Віталій Байда за допомогою найнятої екскаваторної техніки та без відповідного дозволу власників земельних ділянок здійснював розкопування траншеї, аби дістати звідти металевий трубопровід.

   Відреагувавши на ситуацію, голова РДА Володимир Потапенко надіслав лист на адресу сільськогосподарської інспекції Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області, в якому повідомлялось про пошкодження внаслідок цих робіт родючого ґрунту на землях сільськогосподарського призначення та висловлено прохання втрутитись в ситуацію шляхом обрахування шкоди, завданої громадянином Байдою.

   Цього ж дня районною державною адміністрацією було також направлено листи до Служби Безпеки України та на ім’я начальника Шполянського відділення поліції ГУ НП України в Черкаській області Вадима Кутового з проханням забезпечити охорону трубопроводу, оскільки він, в разі настання «особливого періоду», може бути використаний як додаткове джерело водопостачання для населення Шполи.

   Чи проведуть належним чином розслідування правоохоронці та СБУ — покаже час. Адже йдеться не лише про грабунок серед білого дня, а й про нанесення значної шкоди життєдіяльності району. Труби з іскренських ставків використовувалися раніше для потреб цукрового заводу, якому для виробництва було потрібно більше води. Коли ж підприємство приватизовувалося, очевидно, ці комунікації не потрапили до переліку майна у документах, тому так і залишилися «у повітрі». А таким «спритникам», як пан Байда, певно, не дають спокою такі нічийні об’єкти. Адже, за інформацією офіційних джерел, ще всередині двотисячних років цей «господарник» був запримічений у розборці стін приміщення дитсадка у Масловому, а торік його техніку поліція затримала на території колишньої заготконтори, приміщення якої теж безконтрольно розбиралися. Правоохоронці фіксували факт навіть розбирання господарського приміщення, який належить… (!) дружині голови Шполянської райдержадміністрації Володимира Потапенка.

   То чи дочекаються шполяни справедливого покарання для цього зухвальця? Чи й знову не знайдеться в його діях складу злочину?

Марія ОСИКА