Ми повинні винести належні уроки з цих трагічних подій

Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, як Голодомор 1932—1933 років, історія не знає. Голодомор одна з найстрашніших катастроф в історії людства. За своїм вражаючим масштабом його можна порівняти тільки з втратами нашого народу від Другої Світової війни.

Сьогодні Голодомор — не історична давнина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців і сучасне покоління.

Фактами встановлено, що внаслідок Голодомору Україна втратила майже 7 мільйонів осіб, на Черкащині близько 155 тисяч, в Шполянському районі — біля 8 тисяч осіб. Безжальна рука голоду торкнулася практично кожного села, кожної родини. Надто високу ціну заплатив наш народ за прагнення бути господарем на власній землі.

Нині на всіх громадянах незалежної України лежить величезна відповідальність перед полеглими нашими співвітчизниками — зберегти пам’ять про жертв Голодомору. Ми повинні винести належні уроки з цих трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому.

Ми схиляємо голови у жалобній скорботі за нашими співвітчизниками — українцями, що безвинно та передчасно пішли у Вічність, висловлюємо розуміння і співчуття людям і родинам, які були свідками тих страшних і буремних подій.

З повагою, Ірина БЕРЕЗА, перший заступник голови районної державної адміністрації;
Іван СКОРИК, голова районної ради;
Віктор ЗАСКАЛЕТА, голова міської ради.