Мільйони українців можуть залишитися без соцвиплат: хто в зоні ризику

Уже з лютого мільйони українців можуть залишитися без соціальних виплат. Мова про внутрішніх переселенців, які отримують допомогу на проживання. Про це в інтерв'ю телеканалу "Інтер" розповіла віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, пише "Шполяночка+".

Близько 2 мільйонів ВПО можуть залишитися без грошової допомоги з лютого. Продовжити виплати хочуть лише переселенцям, які не можуть працевлаштуватися через дітей.

Водночас президент та прем'єр, за словами Ірини Верещук, не підтримують ідею про припинення виплат. Уряд очікує від Мінсоцполітики на нову постанову. Проте дефіцит держбюджету не дозволяє зберігати витрати на колишньому рівні без фінансової підтримки міжнародних донорів.

Наразі ведуться переговори, щоб переконати партнерів не скорочувати обсяги допомоги. Відповідно, якщо все вийде, то виплати, можливо, будуть продовжені для всіх, хто їх потребує.

Варто нагадати, що внутрішні переселенці отримують виплати, якщо переїхали до безпечнішого населеного пункту з тимчасово окупованої території чи зони, де відбуваються бойові дії. Розмір допомоги – 2 тисячі гривень на дорослого та 3 тисячі на дитину чи людину з інвалідністю.