Мінцифра готує у Дії послугу розмитнення авто

Парламент отримав на розгляд проєкт закону № 10380, який передбачає виключення людського фактору з процесу розмитнення. Якщо законопроєкт ухвалять, громадяни зможуть подавати електронну митну декларацію через застосунок Дія, бізнес — через портал Дія.

Що змінить законопроєкт?

Мінцифра на основі даних митниці сформує Базу даних митної вартості легкових автомобілів. Там буде вказана митна вартість нових легкових автомобілів, які проходили митне оформлення в Україні з 2007 року, із деталями: марка, модель, рік випуску, тип і обʼєм двигуна.

Весь процес розмитнення буде онлайн, а Дія допоможе заповнювати митну декларацію, підтягнувши інформацію про автівку за VIN-кодом.

Прибрати корупційний фактор

«Ми хочемо прибрати фактор чиновника з розмитнення авто. Це ідеальна конструкція для будь-якої послуги, яку ми запускаємо. Ми подали оновлений законопроєкт, але ключовий принцип залишається незмінним — людина не вирішує, скільки коштуватиме розмитнення авто», — каже віцепрем’єр Михайло Федоров.

На його думку, розмитнення авто в Дії може бути показовим прикладом того, як змінюється митниця, коли немає людського фактору.

“Упевнений, ми зможемо довести до результату цей проєкт”, – додає він.

Джерело: forbes.ua