Міська влада розпочала благоустрій міста із розчищення чагарників та ліквідації стихійних сміттєзвалищ

Вже третій тиждень тривають роботи з розчищення чагарників у місті, які не лише спричиняють незручності жителям Шполи, аварійні ситуації, а й стають стихійними сміттєзвалищами, куди недбайливі господарі вивозять мішки зі сміттям. Вони розпочалися після втручання у вирішення проблеми міського голови Сергія Кравченка, коли до міської ради щодо цього та роботи енергетиків, які розчищали дерева, почали надходити скарги та зауваження шполян.

Вже впорядкували територію навпроти цвинтаря по вул. Нахімова, де розчищено великі чагарники, прибрано смітники, а навесні буде облаштовано зупинку для автомобілів. Біля стоянки встановлять лавочки та побудують криничку. Допомогу в розчищенні та облаштуванні цієї території надає ТОВ «Маяк-Агро».

Жителі прилеглих вулиць, які щодня спостерігали, як накопичується сміття та обростає бур’янами територія навпроти кладовища, були приємно здивовані наведенням порядку в цій частині міста.

Нині тривають роботи з розчищення чагарників навпроти автостанції, в прилеглій до річки Шполки зоні по вул. Леніна.

― Ми робимо кілька корисних справ, ― каже директор комунального підприємства міської ради «Комунальник-сервіс» Василь Пластун, ― розчищаємо поросль та стихійні сміттєзвалища, і маємо матеріал для опалення.

― Невеликі гілки ми подрібнюємо в подрібнювальній установці, придбаній для підприємства, ― додає директор ПП «Благоустрій» Микола Нарадько і опалюємо ними контору та адмінприміщення. Крупною деревиною забезпечуємо сім’ї воїнів АТО, що проживають у місті. Допомогу в проведенні цих робіт надає нам директор ТОВ «Маяк-Агро» Михайло Богач.

― Нині сім’ям наших воїнів вже завезено 20 машин дров (по 4—5 складометрів кожна), для виконання всіх заявок готуємо ще 10 машин, ― розповідає міський голова Сергій Кравченко, який щодня буває на місцях розчищення і цікавиться проведеними комунальниками роботами. ― Всі ці роботи виконуються згідно з Законом України «Про благоустрій населених пунктів», постановою Кабінету міністрів, що стосується порядку видалення дерев, кущів, газонів та квітників у населених пунктах, іншими нормативно-правовими документами. Вирубці підлягають лише аварійні, сухостійні, фаутні, а також самосійні та порослеві дерева. Сподіваюся, що працівники комунального підприємства, які займаються вирізкою дерев, сумлінно поставляться до цього завдання і пускатимуть під пилку тільки ті дерева, що дійсно підлягають вирубці.― В планах наступного року міської влади ― провести реорганізацію комунального підприємства і розширення роботи з надання послуг населення КП «Комунальник-сервіс». Нині автопарк підприємства поповнився шістьма новими машинам: чотирма асенізаційними та двома для збирання і вивезення сміття, ― зазначає міський голова. ― Тож жителям міста підприємство зможе надавати послуги за значно нижчими цінами, аніж приватні підприємці, наприклад, із викачування та вивезення нечистот.

Хочеться, щоб шполяни теж піклувалися про чистоту нашого міста, не зволікали з укладанням договорів із вивезення сміття, повідомляли про утворення стихійних сміттєзвалищ. З проведенням реорганізації комунальної служби жителі міста отримають й інформацію про це, і номер телефону, за яким можна замовити послуги.

Нині тривають роботи і з обрізання дерев, які проводяться працівниками РЕМу, котрі тепер всі свої дії узгоджують з міською радою, тож комунальники одразу прибирають територію від гілок.
Багато неприємних розмов точилося раніше і навколо стихійно створеного величезного сміттєзвалища, що на залізничному вокзалі. І там нині вивезено все сміття, розчищено територію і встановлено кам’яні обмежувачі. Техніку та матеріали для встановлення огорожі для сміття надав приватний підприємець Станіслав Стеценко.

― Прогулюючись містом, я щодня спостерігаю за роботою комунальників. Так приємно, що нова міська влада одразу взялася за діло, що розчищаються зарості, прибираються стихійні смітники,

― ділиться враженнями пенсіонерка Надія Ткаченко. ― Так мрію, щоб наша Шпола стала чистою і світлою.

Роботи з наведення благоустрою в місті триватимуть, хочеться лише, аби кожен шполянин не стояв осторонь цих справ, а долучився до прибирання свого міста, розпочавши зі свого двору, прилеглої до нього території, зі своєї вулиці.

І тоді наша Шпола буде схожою на справді європейське містечко.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).