Міський голова Сергій КРАВЧЕНКО: «ШПОЛА — НАЙКРАЩА, ТОМУ ЩО РІДНА»

 10 ВЕРЕСНЯ — ДЕНЬ МІСТА

Парад вишиванок, резиденція Святого Миколая, нещодавній велопробіг — це все цьогорічні подарун­ки шполянам від мерії. Напередодні 422-ої річниці міста «Шполяночка+» поцікавилася у міського голо­ви Шполи Сергія КРАВЧЕНКА, чим ще дивуватимуть містян, яку святкову програму очікувати у День на­родження міста та які найближчі плани у його коман­ди щодо благоустрою районного центру.

— Сергію Володими­ровичу, з яким настроєм зустрічаєте перший День міста на посаді міського голови?

— Скажу щиро — з хоро­шим! Як і всі шполяни — че­каю на свято з нетерпінням.

— Якими будуть святкові заходи? Підготували щось цікаве?

— Цього року заходи проходитимуть одночасно в кількох місцях: у Казково­му містечку, що в дитячому парку, на стадіоні «Колос» і на площі Героїв Майдану. Будуть цікаві конкурси, ігри для дітей і дорослих, ви­ставки, акції. Також уперше в нашому місті відбудеться фестиваль хореографічного мистецтва, на який ми запро­сили різні танцювальні колек­тиви Черкащини, переможців обласних і всеукраїнських конкурсів. Буде і святковий концерт, а потім дискотека. Та всіх секретів відкривати поки що не буду, нехай це буде сюрпризом. Сподіваюся, що День міста пройде щиро та неформально, а заходи, які ми підготували, сподобають­ся всім шполянам та гостям, які приїдуть до нас на святку­вання.

— Містяни відзначають, що з кожним днем Шпола стає все більш привабливішою. Вирішуються задавнені пробле­ми. Як вдалося Вашій команді у такий короткий термін (10 місяців) отри­мати реальні результа­ти?

— Це робити неважко, коли в тебе є колектив однодумців, коли маєш підтримку депутатського корпусу і коли звик виконувати обіцяне. Наразі, дійсно відчуваю, що у нас утворила­ся команда, яка прийшла змінити місто на краще, яка працює не для «галочи», а на результат.

Особлива вдячність де­путатському корпусу. Значна частина депутатів проявила себе справжніми господар­никами, які переживають за місто, за громаду, а не за власні інтереси чи інтереси своєї політичної партії. Вони активно пропонують цікаві ідеї, приймають рішення міської ради та контролюють їх виконання. Це депутати від фракцій «Громадянська позиція», «Свобода», «ЧЕР­КАЩАНИ», «Солідарність» та інші. Небайдужих — більшість, і це мене радує.

— А як з опонентами? Кажуть, не критикують того, хто нічого не ро­бить.

— Ми працюємо ви­ключно в інтересах грома­ди міста, а не окремих його представників. І розуміємо, що наші рішення, наші дії не можуть усім подобатись. Як кажуть, скільки людей, стільки й думок. Тому крити­ку — сприймаю! Критикан­ство — ні! Стосовно пере­шкод чи диктування умов, то пам’ятаєте другий закон Ньютона: чим більший тиск, тим більший спротив. І наш сильний вольовий народ неодноразово доводив дію цього закону — пригадайте історію України. Тож будемо боротися! (посміхається — ред.)

— Який свій проект вважаєте найбільш успішним?

— Що стосується успішності чи неуспішності справ, то про це хай скажуть самі шполяни. Найчастіше чую від містян позитивні відгуки про ремонт доріг, встановлення вуличного освітлення, онов­лення тротуарних доріжок та міського парку дитячого дозвілля. І саме ці думки і відгуки вважаю найбільшим успіхом.

— Про найближчі плани міської ради можна про­читати у Вашій програмі. Ви послідовний і поетап­но виконуєте обіцяне. Та все ж які завдання першочергові?

— Ми продовжимо ро­боти з благоустрою Шпо­ли: ремонт доріг, укла­дання тротуарів плиткою, капітальний ремонт вулично­го освітлення. До кінця верес­ня, як і обіцяли шполянам, плануємо відкрити нову групу в дитячому садку №5 «Ка­линка». У грудні продовжимо вже започатковану традицію — відкриємо Резиденцію Святого Миколая. Такі ж пи­тання, як — опалювальний сезон, життєдіяльність кому­нальних закладів, патронат родин військовослужбовців та багато інших — й так що­денно перебувають на нашо­му контролі.

— Коли Ви йшли на ви­бори міського голови, багато хто зі шполян Вас не знав і сприймав з осторогою. Сьогодні з упевненістю можна сказати, що кількість Ваших прихильників зростає з кожним днем. Поділіться з читачами власною форму­лою успіху?

— Насправді ніякої форму­ли не існує: виконуй обіцяне, шануй людей і спілкуйся з людьми. А ще — я люблю своє місто і хочу бачити його ошатним і успішним, як і всі шполяни. Тому в усіх наших проектах я опираюсь на ко­манду однодумців-професіоналів, вуличкомів і активних містян.

Інтерв’ю взяла Наталія ДАВИДЕНКО

(фото автора).