МІСЦЕВІ НОВИНИ

Відзначили 71-у річницю закінчення
Другої світової війни

З цієї нагоди в центральній районній бібліотеці відбулась зустріч влади з ветеранським активом району, за участю учасників антитерористичної операції на сході України, війни в Афганістані, прикордонників, а також керівників структурних підрозділів райдержадміністрації та освітян.

На заході районні владці нагородили ветеранів ювілейною медаллю Президента України «70 років Перемоги над нацизмом». Таку відзнаку отримали 30 колишніх мужніх героїв-захисників Вітчизни зі Шполянщини.

— 71 рік тому ціною надзвичайних зусиль десятків націй було покладено край найжахливішому та наймасштабнішому за всю історію людства збройному конфлікту — Другій світової війні, — наголосив у зверненні до присутніх голова райдержадміністрації Володимир Потапенко. — В цей день був підписаний формальний акт про беззастережну капітуляцію останнього активного союзника фашистської Німеччини — Японії. Це сталося на борту американського лінкора «Міссурі». — Мільйони українських солдат віддали життя за визволення України і Європи від нацизму. Наш народ заплатив за свою свободу високою ціною. Кожна родина має свою особисту історію тієї війни та повоєнної відбудови. Тож, вічна і світла пам’ять загиблим! А всім, хто сьогодні серед нас, безмежна синівська вдячність, шана і тепло, — підкреслив очільник району.

Зі словом вітань до сивочолих ветеранів звернулись голова районної ради Олександр Кузуб і керівник районної ветеранської організації Володимир Пустовіт. Про історичні факти і події Другої світової війни розповів вчитель історії міської школи №1 Віктор Шевчук. Також, на урочистому заході присутніх вітали музичним супроводом працівники районного будинку культури.

Опісля ветеранів пригостили гарячим чаєм і солодощами. Спонсорську підтримку в цьому надав міський депутат, приватний підприємець Максим Доценко.

ДЖЕРЕЛО: shpola.gov.ua

Шполянські підприємці збільшують
офіційну зарплату

Ще зовсім недавно Шполянський район займав останнє місце в області за рівнем заробітків. Сьогодні Шполянщина входить до десятки кращих. Про це повідомляє сайт управління Пенсійного фонду у Шполянському районі.

Офіційний, тобто легальний фонд оплати праці, проти минулого року збільшився на 28%. В цьому є певна закономірність. Періодично ці питання заслуховуються на поміжвідомчій комісії Шполянської райдержадміністрації з детінізації економіки та легалізації заробітної плати. Так, днями розглянуто інформацію управління Пенсійного фонду та райфінвідділу про стан сплати соціальних внесків і платежів до бюджету в розрізі конкретних платників. Роботодавці, які виплачують низьку заробітну плату, надали пояснення.

Комісія констатувала, що середня зарплата по району на 1 серпня становила 3288 гривень. Водночас менше двох тисяч гривень отримують офіційну зарплату (принаймі так показали у звітності) на окремих підприємствах та в підприємців, які, ухиляючись від сплати внесків, не тільки не сприяють збільшенню бюджетних надходжень, а залишають своїх працівників соціально незахищеними, без права на пенсію. Вирішено провести у вересні рейди-перевірки виконання законодавства про працю за участю інспекції праці, податківців, правоохоронних органів та працівників засобів масової інформації.

Ганна ШВЕЦЬ.