Многії літа, дорогий наш ветеране!

25 травня зустрічає свій 92-й день народження учасник бойових дій другої світової війни, шполянин Леонід Іванович Чепур. У цей день хочемо надіслати найкращі привітання нашому шанованому ветерану, людині, яка гідно пройшла свій бойовий і ратний шлях.

З нагоди Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні на початку травня «Шполяночка+» розповідала читачам про бойові будні Леоніда Івановича. Але, за його словами, у пам’яті зберігається ще надзвичайно багато деталей про ту війну, почуття пережитого лихоліття, рішуче протистояння ворогові. Йому судилося воювати тоді, коли вже визволили Шполянщину від нацистських окупантів. Зовсім юним хлопцем, у вісімнадцятирічному віці, він вже став справжнім мужнім захисником Вітчизни з кулеметом у руках. Тепер про всі бойові заслуги нагадує цінних документ у домашніх архівах — нагородний лист. Серед інших пам’яток про фронтові будні — трофейна карта, здобута у запеклому бою з ворогом під час наступу на Берлін. Це були морозні зимові дні, коли лютувала хурделиця. Батальйон Леоніда Чепура рухався всю ніч, а вранці застали німців у маленькому селі. Спалахнув бій, і ворог почав тікати з будинків врізнобіч. В одній садибі в повітці знайшли вбитих німецькою охороною наших полонених та тяжко пораненого німецького солдата. Тоді сімох німецьких полонених теж розстріляли.

Наступного біля міста Форст натрапили на невелику колону німців, яку розстріляли, і в одного з них у сумці Леонід Чепур знайшов військову карту. Командир роти дозволив Леоніду Івановичу залишити її собі на пам’ять, і вона  зберігається досі у нього. Дорожить нею, як цінною історичною реліквією.

Попереду ветерана чекало довге життя у рідній Шполі, де він зазнав родинного щастя, примножив трудову славу рідного краю, захоплювався мисливством та мав багатьох друзів. І сьогодні про нього пам’ятають, шанують мудрого старійшину всі, кому пощастило разом із ним трудитися й товаришувати. Тож у світлий день народження, Вам, дорогий Леоніде Івановичу, даруємо найкращі побажання: здоров’я, миру і злагоди на рідній землі, щасливих років на многії літа!

З повагою актив ради ветеранів та Товариства мисливців і рибалок Шполянщини