Закон, який удосконалює вимоги щодо комплектування Збройних сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації, 23 квітня набирає чинності.
Документом №3553 передбачається оперативне доукомплектування резервістами військові частини всіх сил оборони держави, що дасть змогу суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії. Також це дозволить вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці.
Для резервістів вводять новий вид служби. Цей інструмент дозволить дуже оперативно протягом доби в разі загострення ситуації на фронті або порушення кордонів держави залучити вже існуючий резерв. Таке рішення ухвалюватиме Верховний головнокомандувач ЗСУ за поданням головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.
На громадян, яких призиватимуть з-поміж резервістів у особливий період, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.
Законом удосконалюється також порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів).
Також запроваджується кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період; від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.
Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада ухвалила проєкт закону №3553 щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку