Музею Івана Гончара в Лип’янці надано звання «Зразковий»

Свято «Останнього дзвінка» у Лип'янській ЗОШ стало особливим і незабутнім нинішнього року. На урочистості завітали із приємною новиною шановані гості — заступник голови Шполянської районної ради Лідія Татарина та заступник директора Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Дмитро Омельченко, який вручив директору школи Миколі Гнатику і вчителю початкових класів, натхненниці створення і розвитку музею Івана Гончара при Лип'янській ЗОШ, Ользі Твороговій міністерську відзнаку.  Саме вони із власної ініціативи створили цей осередок українського народного побуту, культури і національного духу ще в 2002 році. Тут побували за ці роки багато делегацій не лише з району, а й усієї України, проходили цікаві зустрічі, святкування, просвітницькі заходи.

Наказом Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2018 року №379, який підписала міністр Лілія Гриневич, за вагомий внесок у справу виховання учнівської молоді, відродження та примноження культурних надбань та історичної спадщини українського народу, пропаганду пам’яток історії, культури і природи, формування та збереження Музейного фонду України — музею Івана Гончара при Лип’янській ЗОШ присвоєно звання «Зразковий музей».

Слід відмітити, що подібних музеїв при навчальних закладах всього на Черкащині налічується 179. Із них Лип’янський став 14-м у переліку «Зразкових» і першим — на Шполянщині. Тож нехай така добра справа живе й примножується новими поколіннями.

Наталія СТОРЧАК