МВС встановить у публічних місцях металодетектори і сканери багажу, – Клименко

Міністерство внутрішніх справ планує встановити у публічних місцях металодетектори та сканери багажу. Очільник МВС Ігор Клименко сподівається на співпрацю з місцевою владою в цьому питанні.

За словами Міністра, безпека публічних просторів потребує повної перебудови підходів. Залізничні та авто-вокзали, аеропорти, торгові центри тощо мають бути під прискіпливою увагою. 

«Тож передбачається встановлення металодетекторів та сканерів багажу в публічних місцях, розміщення додаткових загороджень на території вокзалів, технічних засобів оповіщення поліції», - повідомив він. 

При цьому він підкреслив, що головне – це мають бути інтелектуальні системи відеоспостереження з можливістю розпізнавання облич, номерних знаків, типу, моделі, марки, транспортних засобів.  

Впровадження таких систем потребує взаємодії органів місцевої влади, територіальних громад та поліції.

«Кожен має розуміти, що встановлюючи камери відеоспостереження, ви отримуєте не обладнання, а відчуття захищеності, збільшення розкриття злочинів, покращення реагування», - сказав Ігор Клименко. 

Щодо покращення реагування, то тут, звертає увагу Міністр, ключовим фактором мають виступати Центри безпеки, в яких під одним дахом акумулюються поліцейські, рятувальні та медичні сили. 

«Таких діє в Україні вже 43. Плануємо відкрити ще понад 330», - пояснив Ігор Клименко, додавши, що добре було б, якби громади активніше долучалися до цього процесу.

За інформацією пресслужби МВС України