Минулого року на Черкащині виявили майже 5 тисяч нових випадків раку

У 2023 році на Черкащині виявили майже 5 000 нових випадків захворювань на рак.

Про це повідомив заступник директора КНП «Черкаський клінічний онкологічний центр» Ігор Гайдай, пише "Про Все".

За його словами, вже кілька років поспіль Черкащина перебуває на другому місці серед областей України по онкологічних захворюваннях.

Найпоширенішим захворюванням у чоловіків є рак передміхурової залози. У жінок - молочної залози.

- Усі зміни, які ви спостерігаєте у своєму організмі чи на шкірі, мають вас привести до лікаря, аби він дав якісь рекомендації. Кожен має самостійно першочергово дбати про своє здоров'я. А якщо ви хочете зробити подарунок своїй близькій людині - організуйте їй якісний медичний огляд, - додав Ігор Гайдай.

Генеральний директор ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Володимир Папач зазначив, що дуже важливим є піклування про своє здоров'я, регулярні обстеження в лікаря та вакцинація.

- Гарантувати, що людина не захворіє на рак, на жаль, не можна. Проте можна зміцнити своє здоров'я та імунітет. Куріння, надмірна вага, алкоголь, малорухомий спосіб життя - причини третини смертей від раку. Близько 20 видів раку пов'язані з надлишковою вагою. Тому громадянам слід краще дбати про своє здоров'я: відмовитися від куріння, обмежити вживання шкідливої їжі та алкоголю, використовувати контрацепцію під час сексу, уримуватися від засмагання на сонці та в солярії, а також зробити вакцинацію від гепатиту В та папіломи. При тривожних симптомах необхідно відразу звертатися до лікаря, - розповів Папач.