На Черкащині антирейтинг закладів, де порушують протиепідемічні вимоги, очолили перукарні та салони краси

З  31.08.2020 по 04.09.2020 фахівці Держпродспоживслужби області спільно із представниками Національної поліції  провели 481 моніторингових перевірок соціально значущих об’єктів. Порушення санітарних норм і правил, протиепідемічних заходів, визначених постановами Головного державного санітарного лікаря України, були виявлені на 167 з них (34,7 %).  

Цього тижня антирейтинг закладів, де було зафіксовано порушення, очолили перукарні та салони краси. Майже 67%  з них не дотримуються тих чи інших вимог. Більше 50% перевірених закладів непродовольчої торгівлі, громадського харчування також потрапили до числа антилідерів.

Нагадуємо, що найбільш характерними порушеннями залишаються недотримання дезінфекційного, маскового режиму, відсутність температурного скринінгу працівників, відповідного маркування для перебування в черзі з дотриманням дистанції між відвідувачами, відсутність місць для обробки рук спиртовмісними антисептиками, порушення централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок тощо.

Цього тижня особлива увага прикута до закладів освіти та їх роботи в умовах карантину. З початку нового навчального року фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області провели моніторингові перевірки 24-ох закладів освіти.  Виявлено 6 порушень санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил. За результатами перевірок складено 2 протоколи про адміністративні правопорушення (у Драбівському та Смілянському районах), керівникам закладів направлено 6 приписів і пропозицій щодо усунення виявлених порушень.

Загалом минулого тижня за наслідками проведених моніторингових перевірок складено 27 протоколів про адміністративні правопорушення у сфері санітарного законодавства, керівникам підприємств, установ направлено 166 приписів, пропозицій щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, направлено 70 інформацій. Фахівцями Держпродспоживслужби області ініційовано проведення 14 засідань регіональної та місцевих комісій з ТЕБ та НС.

За інформацією пресслужби Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області