На Черкащині планується осіння кампанія з імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

У вересні цього року на Черкащині планується розпочати кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною з літаків.

Вказані заходи проводяться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2020 рік,  задля створення благополучного середовища щодо захворювання на сказ серед диких тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу.

Розповсюдження принад з вакциною відбуватиметься повітряним методом над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм.

Принада є безпечною для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині принади знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Прохання до жителів та гостей області:

–  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому;

–  застерегти дітей, що у разі виявлення принад з вакциною, гратись ними заборонено;

– не розламувати та не розбивати виявлені принади з вакциною.

Довідково:

Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами  і  завжди закінчується  смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки й коти.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні, так і в Черкаській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

Джерело: Черкаське обласне управління лісового та мисливського господарства