На добрі діла його благословляє Святий Миколай Чудотворець

 День Святого Миколая — свято особливе не лише для дітвори. Воно уособлює віру у здійснення мрій та торжество добра на землі і живе в потаємній скриньці всіх дорослих сердець. Ця зірка освітила життєвий шлях одного з наших непересічних земляків, трудова діяльність і духовний світ якого творять успіх не лише для його родини, а й для всієї Шполянської громади, навіть — у контексті всієї України. Символічним є те, що сьогодні, 19 грудня,

відзначає свій 40-річний ювілей голова наглядової ради Групи компаній «ЛНЗ»

Дмитро Вікторович КРАВЧЕНКО, адже під егідою православного покровителя Миколая Чудотвор­ця йому вдається вершити багато добрих справ на благо громад Шполянщини та держави. Вихований в кращих традиціях української родини з числа сільської інтелігенції, Дмитро Вікторович планує свій трудовий успіх на засадах глибокої любові до рідної землі, збереженні національних цінностей, прагнень оновити спосіб життя співвітчизників в незалежній Україні, що досі перебуває під впливом постра­дянського простору Взявши на озброєння кращі зразки із досвіду передових країн світу, він засновував свою сільськогосподарську корпорацію у прогресивно крокуючому руслі.

Сьогодні ГК «ЛНЗ» — кращий приклад ефективного господарювання не лише на Шполянщині, а й на теренах всієї країни.

Запровадивши передові технології в аграрному секторі, Дмитро Кравченко поставив за мету тримати міцний зв’язок з громадами у формі соціального партнерства. Згідно соціальних угод кошти направляються на різноманітні соціальні програ­ми: благоустрій сіл, ремонт сільських доріг, шкіл, ФАПів, клубів, допомагає також в організації культурно-масових заходів, підтримує розвиток футболу. У середньому по району обсяг соціальної допомоги становить 117 грн. на 1 га. Зна­ково, що пріоритетні напрям­ки у вирішенні спільних госпо­дарських завдань визначають самі жителі громади, а також реалізовують свої міні-проекти. В ГК «ЛНЗ» створений окремий підрозділ, який відповідає за співпрацю з громадами та влас­никами земельних паїв.

Сьогодні корпорація орендує землю у в дванадцяти населе­них пунктах району, жителі яких на реальних справах відчувають її підтримку у вирішенні суспільних проблем. Всього по Черкащині площа орендованих земель становить 25 тис. га — це агрофірми Шполянського, Зве­нигородського, Золотоніського та Чорнобаївського районів. Також орендуються землі і на Сумщині.

Свої прибутки ГК «ЛНЗ» використовує на розвиток і підприємства, і сільських громад. Кількість надходжень від роботи корпорації до загального фонду місцевих бюджетів становить по­над 20%. ГК «ЛНЗ» вирощують традиційні для нашої кліматичної зони культури: кукурудзу, соняш­ник, пшеницю, ріпак, ячмінь, сою, горох, однорічні та багаторічні трави. Діють спільні програ­ми з насінництва з світовими лідерами в селекції с/г культур — Monsanto, Pioneer, Euralis — і це є своєрідним визнанням нашої культури землеробства.

Незважаючи на нинішню нестабільну цінову ситуацію на ринку молока та м’яса, збільшено поголів’я свиней і мо­лочного стада, модернізовано обладнання ферм, а відтак — збільшено кількість робочих місць. Ще один важливий напря­мок роботи — елеваторне госпо­дарство. Нещодавно в Лебедині звели власний сертифікований елеватор місткістю разом із складами — 55 тис. тонн однора­зового зберігання. Встановлено дві додаткових силосні споруди місткістю 20 тис. тонн і модуль для зберігання зерна за канадсь­кою технологією місткістю 7 тис. тонн. Насіннєвий завод надає по­слуги по очистці, калібруванню, протруюванню насіння с/г куль­тур. Враховуючи розширення співпраці з іноземними партне­рами в насінництві та сучасні вимоги ринку до якості посівного матеріалу, завод повністю пе­реоснащено — встановлено новітнє обладнання, аналогів якого немає навіть у Європі. В основі технологій обробітку ґрунту — теж закладені новітні технології, які передбачають максимальну турботу про якість землі.

Саме із таким громіздким вантажем здобутків зустрічає свій 40-річний ювілей Дмитро Кравченко — людина молода, енергійна, прогресивно мисляча і добра душею. Як уболівальник ефективного державотворен­ня в Україні, вважає, що лише патріотизм в економіці зможе не лише врятувати країну, а й виве­сти її на гідний рівень успішних зарубіжних країн. Про це він щиро мріє і постійно долучається до наближення Перемоги України над російсько-терористичним агресором — спрямовує надзви­чайно великі суми коштів на до­помогу українським воїнам.

В цей святковий день — Ва­шого ювілею, шановний Дми­тре Вікторовичу, ми бажаємо Вам щасливого довголіття, звершення всіх Ваших задумів і проектів! Нехай Святий Ми­колай Чудотворець — Ваш Ян­гол-охоронець, оберігає Вас і допомагає у всякому доброму ділі, на які дуже щедра Ваша душа! Нехай Бог дарує Вам многії і благії літа! З роси Вам і води!

Трудові колективи Групи компаній «ЛНЗ» та редакції газети «Шполяночка+».