На посаду голови ради голів профкомів закладів освіти Шполянщини переобрано Олега Тішкова

20 січня 2015 року в приміщенні Шполянської школи мистецтв проходила ХІХ звітно-виборна конференція ради голів профкомів закладів освіти Шполянщини, в роботі якої взяли участь 69 делегатів з числа кращих педагогів, керівників закладів освіти, активістів профспілкової діяльності, голів первинних організацій профспілки, а також завідуючий відділом соціального захисту та охорони праці обкому профспілки працівників освіти і науки України Іван Берестовий, заступник голови Шполянської районної державної адміністрації Ольга Шпиця, начальник відділу освіти Шполянської районної державної адміністрації Павло Вербівський, завідувач методичним кабінетом Оксана Курінна.

Голова ради Олег Тішков, який займав цю посаду впродовж п’яти останніх років, прозвітував про проведену організацією за цей час роботу. Його доповідь містила багатогранне і змістовне висвітлення діяльності ради та первинних осередків освітянських профспілок, в лавах яких загалом перебуває сьогодні 1856 членів. Зокрема, Олег Миколайович проаналізував роботу в частині підвищення статусу працівника освіти, рівня умов праці, соціального захисту, реалізації трудових прав і соціально-економічних інтересів спілчан, що прописується в колективних угодах. Звіт супроводжувався слайдами, які багато розповідали про про-ведені численні заходи та реалізовані ініціативи. Значний акцент було зосереджено на новому бюджеті району, який вселяє далеко не оптимістичні надії освітянам, адже його дефіцит неодмінно тягне за собою не одну проблему.

Освітянська спільнота категорично не сприймає обмеження на харчування дітей початкових класів, підвищення пенсійного віку, зниження розміру зарплат і пенсій, коштів на оздоровлення, стурбована ситуацією у фінансовій галузі та підтримує всі ідеї і вимоги Майдану 2013—2014 року. Нещодавно, напередодні новорічних свят, шполянські активісти освітянських профспілок побували у Києві, де взяли участь у акції протесту проти ліквідації соцстандартів для освітян і це їм вдалося відстояти. Також Олег Тішков оприлюднив інформацію про активну участь організації у допомозі українській армії, співпраці з волонтерами. В цьому напрямку зроблено немало. А ще шполянські працівники освіти постійно намагаються зарекомендувати себе на рівні різноманітних обласних та всеукраїнських конкурсів, де здобули не одне призове місце.

Шполянам справді є ким пишатися, на кого рівнятися. «Мало хто може зробити щось велике сам, але всі разом — ми сила!» — так підсумував свій аналіз Олег Миколайович. Його роботі, як очільнику ради профспілок освіти району, була висловлена висока оцінка делегатів, також відзначають високоякісну роботу шполянських спілчан і представники обкому профспілки. Тому Олега Тішкова учасники конференції обрали цього дня на наступний термін головування.

Наталя СТОРЧАК (фото автора).