На Різдво черкаські синоптики прогнозують весняну погоду

Черкащина перебуває у тренді рекордно високих температур: середньодобові 4-6° тепла, що вище норми на 7-9°, максимальні 8-10° тепла. Снігового покриву та промерзання ґрунту немає. Причина такої погоди – західно-східний перенос повітряних мас забезпечує безперебійне постачання тепла з Атлантики.

Про це інформує начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Проте, у перебіг синоптичних процесів втручаються атмосферні фронти активного циклонічного вихору з Балтики. Пройдуть опади, що сприятиме утворенню ожеледних явищ. Добре прогріте повітря почне остигати. Температурний фон до 25 грудня знизиться на 3-5°.

22-23 грудня синоптики прогнозують невеликий мокрий сніг та дощ, місцями ожеледь. 24 грудня без істотних опадів. На окремих ділянках доріг ожеледиця. Температура впродовж доби 2º морозу - 3º тепла.

З початку нового тижня південно-західним повітряним течіям вдасться надати синоптичним процесам позитивний імпульс. Його сценарій передбачає широку «гаму» несприятливих погодних умов: з дощами, мокрим снігом, туманами та ожеледицею. Але при цьому можливий новий сплеск тепла до 8-10°.