На роботі — як у себе вдома

Працівники Шполянської ЗОШ використовують шкільне майно у власних цілях

 Процес впровадження адміністративно-територіальної реформи таки болісно проходить у Шполі.

Не встиг ущухнути скандал із передачею Шполянській ОТГ міжшкільного навчально-виробничого комбінату, як ми стали свідками вияву ознак невдоволення з боку одного з директорів міських шкіл — Шполянської ЗОШ №1 Феодосія Костюковича.

Не до вподоби йому, напевно, майбутні перспективи перебувати під егідою міської ради, оскільки контроль з боку нового балансоутримувача школи він сприйняв, м’яко кажучи, непривітно.

   І не було б проблем, якби випадково одного з пізніх вечорів у приміщенні шкільної майстерні Шполянської ЗОШ №1, не помітили двох працівників школи, які активно займалися якимись справами у класі з верстатами. Про цей випадок було повідомлено посадовців міської ради. Адже не зрозуміло, що може робити працівник школи пізно ввечері в класі і чи знає про це директор?

   Вранці комісія міськради на чолі із заступником міського голови Сергієм Зайцем прибули до території Шполянської ЗОШ №1, аби з’ясувати наявність факту порушень законодавства. Директор школи Феодосій Костюкович зустрів представників міської влади та поспішив продемонструвати свої обурення: мовляв, нічого страшного не сталося, це справа злісних наклепників, чому скільки людей сюди з’їхалося! Посперечався з депутатом міської ради Анатолієм Осадчим, повідомивши, що статус голови депутатської профільної освітянської комісії для нього нічого не вартий.

   Довелося почекати деякий час учителя, який напередодні в позаробочий час господарював у шкільній майстерні на очах у свідків. На питання, чому він не на роботі, директор пояснив, що той взяв відгул.

   Коли вчитель приїхав і відкрив майстерню, всі переконалися, що вона сяяла чистотою, навіть підлога не встигла повністю висохти — ймовірно, перед нічним прибиранням. Знали ж бо, що виявлений факт призведе до неприємностей та візитів з міської ради.

   Як з’ясувалося при спілкуванні членів комісії, директора і вчителя, підлеглий Феодосія Феодосійовича без його відома, без жодних дозволів самовільно використовував шкільну базу для особистих цілей — виготовлення деталей до власного авто. Про це, як запевнив директор, підлеглий напише пояснення.

   Цікаво, чи має такий випадок системний характер? Про це краще знають колективи навчальних закладів. Але у тих із них, що переходять у комунальну власність Шполянської ОТГ, таких порушень надалі не буде, і за цим постійно пильнуватиме надійний контроль — про це наголошує міський голова Сергій Кравченко. Саме така перспектива, напевно, і не видається райдужною пану Костюковичу.

Наталія СТОРЧАК