На Шполянщині імунізуватимуть диких тварин

У  жовтні (орієнтовно з 19-20) 2020 року (в залежності від погодніх умов) на території Шполянського району з метою забезпечення стабільної епізоотичної ситуації зі сказу тварин, розпочнеться осіння планова пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу повітряним методом.

Розповсюдження принад, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, буде здійснюватися авіатранспортом над лісовими  та сільськогосподарськими угіддями, поза територіями населених пунктів та водойм. Принада безпечна для людей та тварин, має вигляд брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна. Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, за якою уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини.

Тому, шановні жителі Шполянщини,  коли ви  побачите у лісі, десь у полі приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо не брати брикети в руки та не переносити з місць де їх розкладено.

За інформацією Шполянської РДА