На Шполянщині люди набагато частіше помирають, ніж народжуються

На Шполянщині смертність значно перевищує народжуваність. І така проблема існує не лише у міській громаді, а й в інших теж.

Як повідомили журналістам у Шполянському відділі ДРАЦС, за 2022 рік у Шполянській громаді зареєстровано народжень — 200 осіб, смертей — 691. В цій статистиці враховані показники й Лип’янської ТГ.

У Матусівській громаді народжуваність у 2022 році народилося 5 осіб, а померло — 70.

Як пояснює керівник Шполянського ДРАЦС Ольга Тупчієнко, зареєструвати новонароджену дитину можна у найближчому відділі ДРАЦС, якщо не ведуться активні бойові дії.

"Наприклад, родина зі Шполянської чи Матусівської громади народжували в одному із пологових відділень м. Черкаси, вони можуть зареєструвати там дитину, але проживатимуть у своїй громаді. Тому точну статистику немовлят неможливо передбачити у місцевих громадах за станом реєстрації", — наголосила Ольга Іванівна.

А от статистику смертності фіксувати легше: державна реєстрація проводитися у відділах реєстрації актів цивільного стану за останнім місцем проживання померлого. Сюди також враховуються загиблі   захисники України.

У 2023 році у Шполянській громаді народилося ще менше дітей — 151. Це на 49 малюків менше, порівняно з 2022 роком. Смертність становить — 631 особа, тобто, на 60 осіб менше.

У Матусівській громаді у 2023 році зареєстровано новонароджених — 13, померлих — 58 осіб.

За перший квартал 2024 року у Шполянській громаді народилось — 36 дітей, померло —193 (враховуючи загиблих військових).

У Матусівській ТГ за перший квартал 2024 року у відділі Шполянського ДРАЦ новонароджені не реєструвались, проте зафіксовано 17 випадків смертей. 

Коментарі