На Шполянщині проводять профілактичні заходи проти поширення хвороби Лайма

На території Шполянської громади активно проводять профілактичні заходи щодо захворюваності на хворобу Лайма. За інформацією ДУ «Черкаський ОЦКП МОЗ, ситуація з епідемією хвороби Лайма (бореліозу) в Черкаській області погіршилась, що ставить під загрозу здоров’я мешканців.

Про це повідомляє пресслужба Шполянської міської ради.

Зокрема, за даними медичних організацій, у 2023 році було зафіксовано 6 випадків захворювання на хворобу Лайма. Джерелом інфекції виступають дрібні та великі ссавці, птахи та рептилії, а також іксодові кліщі, які є носіями хвороби.

За результатами аналізу, проведеного ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», територія Шполянщини, у тому числі Шполянської ОТГ (м. Шпола, села: Кримки, Капустино, Журавка, Лебедин, Лозуватка, Мар’янівка, Надточаївка, Скотареве, Топильна, Товмач) та Матусівської ТГ (с. Матусів) відноситься до ензоотичних територій по захворюваності на хворобу Лайма та природній інфікованості кліщів бореліями. У кліщах, відловлених в травні минулого року на території місця відпочинку, розташованої в лісі «Довжик» (біля автодороги Шпола-Лебедин), вірусологічною лабораторією ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ» також виявлені збудники бореліозу.

З метою реагування на цю загрозу та запобігання подальшому поширенню захворювання, фахівці Шполянського відділення Звенигородського районного відділу ДУ «Черкаський ОЦКП МОЗ» провели ряд профілактичних заходів. Особлива увага була приділена відлову кліщів на територіях, де може перебувати велика кількість людей, зокрема у місцях масового відпочинку та парках.

При цьому, у результаті ретельного дослідження території дитячого парку, де перебуває значна кількість відвідувачів, спеціалісти підтвердили відсутність іксодових кліщів, що сприяє створенню безпечного середовища для відпочинку місцевого населення.