На Шполянщину з Бахмута прибуло ще 14 переселенців

Вчора, 10 квітня, до Шполи прибуло 14 переселенців із одного з "найгарячіших" міст фронту - Бахмута. Людей розселили у приміщенні сільської початкової школи села Соболівка.

Сьогодні переселенців відвідували представники місцевої влади: в.о. міського голови Олег Кошовий та перший заступник міського голови Віталій Плетінь.

У міській громаді вже налагоджена робота стосовно компактного проживання ВПО. Створені належні умови проживання у закладах освіти та охорони здоров’я. Там поставили ліжка з постільною білизною, є санітарні кімнати, забезпечені умови для харчуванням у шкільних столових. Фахівці міської ради, які координують гуманітарний напрямок, для підтримки ВПО стабільно залучають організації що надають гуманітарну допомогу. Багато в чому допомагають місцеві жителі. Вони за власною ініціативою забезпечують біженців необхідними речами, продуктами харчування, знаходять їм житло. Всі разом сприяють, аби якомога зменшити стрес після пережитих жахіть і страждань.

Пані Ольга, корінна жителька міста Бахмут, крізь сльози розповідає, як втікала від обстрілів з рідного міста тиждень тому. Каже, допомогли українські військові, вивезли з під градів і куль БТРом (бронитранспортер) її і ще трьох людей, серед яких була 84-річна бабуся, доправили до міста Краматорська. Дякує добрим людям Шполянщини і місцевій владі за підтримку, за сердечне і доброзичливе ставлення.

"Залишившись без житла, не маючи ніяких умов для існування Господь вберіг життя, дав людей, які врятували, прихистили. Це означає, що потрібно жити і дочекатись Перемоги!", — зазначає пані Ольга.

Працівники міської ради вирішили питання з розселенням у приватному секторі двом особам. Вони переїдуть у будинок в селі Скотареве. П’ятеро переїдуть на Канівщину до рідних, їм забезпечили перевезення до міської автостанції для подальшої подорожі. Двоє людей найближчим часом планують відправитись за кордон до дітей — переселенцям допомагатимуть з відновленням документів і закордонних паспортів. Інші ВПО переїдуть із сільської школи до села Лебедин на тимчасове проживання у сільську амбулаторію.

"Ми не ділимо людей на своїх і чужих. Кожен мешканець громади – чи то місцевий, чи то тимчасово проживаючий повинен жити якомога комфортніше — мати доступ до всіх послуг. Також дбаємо про дітей. Всі вони наші та потребують особливої уваги. Діти, які приїхали з зони бойових дій, одразу залучаються в освітній процес. Хто бажає, влаштовують малят до дитсадків, учні починають навчатися в наших школах та відвідувати гуртки", — підсумовує в.о. міського голови Олег Кошовий.

За інформацією Шполянської міської ради