На Шполянщині відбулися змагання юних футзалісток

13—15 березня в м. Шпола проходили ігри чем-піонату України з футзалу серед команд дівчат І ліги середньої вікової категорії 2000—2001 років народження. В них взяли участь команди, що не потрапили у фінальну частину або з певних причин не змогли взяти участь у відбірковому етапі. Змагання за малі золоті медалі проводились вперше і ця історична подія пройшла на Шполянщині.

Наше місто вже має певний досвід проведення змагань високого рівня, адже в цьому році ми прий-мали відбірковий етап чемпіонату України серед дівчат 2002—2003 р.н., міжнародний турнір, присвячений 10-річчю ФК «Жайвір», та всеукраїнські турніри. Команди, які відгукнулись на пропозицію прийняти участь у змаганнях, вже грали в СК «Спорт+» та ознайомлені з умовами проживання, організації та проведення таких заходів, тож дівчатка із задоволенням приїхали до нашого міста.

Ігри проходили в цікавій безкомпромісній боротьбі, яка приносила задоволення численним вболівальникам. ФК «Жайвір» з перших матчів задекларувала намір боротись за золоті медалі та кубок чемпіонату, адже напередодні, в рамках підготовки, було проведено ряд змагань за її участю, а саме — міжнародний турнір в м. Шполі, відкрита першість ДЮСШ в м. Кременчук, ряд товариських зустрічей з командами хлопців Шполянської ДЮСШ.

В результаті, перегравши всіх своїх суперниць, ФК «Жайвір» став переможцем змагань. Справжнім лідером в атаці команди стала Даша Мартиновська, яка була незручним суперником для захисників, вона ж і отримала приз кращого нападника змагань. Незважаючи на декілька кур-йозних пропущених голів, на захисті воріт упевнено діяла голкіпер команди Анна Гонтаренко, яка отримала приз кращого воротаря, підтвердивши статус минулого ігрового сезону, в якому вона також була визнана кращим воротарем серед команд 2001—2002 р.н. Дуже добре діяли пара захисників нашої команди Яна Журик та Настя Климик, які з кожною грою все впевненіше грають в захисті та підтримують атакуючі дії команди. Кращим гравцем команди стала Валя Морозова, яка володіє сильним ударом та вдосконалює свою майстерність.

Срібним призером стала команда ФК «Ніка» (с. Лебедин), особливо ви-різнялась лідер команди Таміла Лифар, яка отримала приз кращого захисника чемпіонату. Дівчата досить упевнено пройшли турнірну таблицю, поступившись лише шполянкам.

Бронзові медалі завоювали дівчатка з Черкас, яким не вистачило фізичної підготовки, адже в основному команда складається з гравців, молодших за суперниць. Незважаючи на це, команда показала змістовну гру, за що отримала глядацькі симпатії та багато вболівальників. В цій команді визнано «Міс турніру» — Вероніку Волосину. Кращий гравець команди — воротар Анжеліка Педько.

Четверте місце — за командою ДЮСШ (м. Тальне), яка через хворобу гравців не змогла поборотись за призові місця. П’яте місце за різницею забитих-пропущених — у команди «Колос» (м. Городенка), кращий гравець команди — Лілія Зайцева. Шосте місце зай-няла команда «Поділля» (м. Могилів-Подільський), кращий гравець команди — Віта Гамуза.

Всі команди отримали солодкі призи від ПрАТ «Шполянський завод продтоварів», команди-призери — кубок, медалі та дипломи.

Віталій ГОНЧАРЕНКО, тренер Шполянської ДЮСШ.