На старт, увага, руш! Чи готові школи Шполянщини  до нового навчального року?

Торік Верховна Рада України прийняла новий освітній курс, яким, починаючи з цього року, будуть рухатись усі школи у нашій державі. Міністр освіти Лілія Гриневич назвала його «Новою українською школою», яка на думку фахівців має докорінно змінити методики викладання в закладах. Дітей навчатимуть на інтегрованих уроках, де вони отримуватимуть знання одразу з кількох дисциплін. Такі новації у викладанні розвиватимуть у школярів критичне мислення, творчість та вміння вирішувати проблеми і ухвалювати складні рішення. Реформа освіти йде в ногу із реформою децентралізації. Отримавши широкі фінансові можливості, об’єднані територіальні громади мають ресурс для впровадження «Нової української школи» на своїх територіях, створюючи для дітей комфортні умови в приміщеннях та забезпечуючи якісне харчування. Як цей процес відбувається на Шполянщині — у матеріалі «Шполяночки+».

Прагнення чим швидше втілити ефективні зміни в освітянську галузь демонструє Шполянська ОТГ. Вже з 1 вересня у школах громади ці зміни стануть відчутними.

Так, у міських школах завершується реконструкція внутрішніх туалетів. Саме з них керівництво міської ради та депутати вирішили розпочати реалізацію масштабних планів. Уперше всі класи шкіл громади отримали кошти на ремонтні роботи, проведені у літній період — у сумі 3 тис. грн.

У Шполянському НВК ЗОШ-гімназії №3, за словами директора Анатолія Осадчого, також заплановано реконструювати дах на приміщенні школи та вже у цьому році побудувати спортивний майданчик зі штучним покриттям.

Директор Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №2-ліцей» Олександр Гончар каже, що відколи об’єдналися в громаду, школа отримала більше 1 мільйона на розвиток. Коштів у такому обсязі досі не отримували ніколи. Це дало можливість відремонтувати класи, а коридори школи розмалювали кожен у свій яскравий колір. 

Директор Шполянського НВК ЗОШ "2-ліцею Олександр Гончар

Минув рік, як село Скотареве ввійшло до складу Шполянської ОТГ, а вже може похвалитися великою кількістю досягнень. Нещодавно у Скотарівському НВК провели капітальний ремонт шкільної їдальні. До цього приміщення харчоблоку у школі не ремонтували десятки років. За цей час зносилась система опалення, столи, вікна, двері, зник бодай маленький натяк на затишний «шкільний буфет», де учні можуть перекусити на перерві. Тепер за кошти, виділені із міського бюджету в сумі близько 62 тис. грн, приміщення шкільної їдальні повністю оновлено. Капітально відремонтували стелю, освітлення, встановили нові двері, замінено систему опалення.

Оновлена їдальня у Скотарівському НВК

Днями завершився процес проведення прийомок закладів освіти напередодні нового навчального року. Відтепер навчальні заклади Шполянщини поділяються на ті, котрі перебувають у комунальній власності району, та ті, що належать Шполянській та Матусівській ОТГ. Тож і комісії цього року працювали окремі. Проведені перевірки стали ще одним прикладом ефективності реформи децентралізації, яка діє в державі. Так, якщо районна комісія перевіряла готовність шкіл, які не отримали на ремонти жодної копійки, то міська рада ОТГ перевіряла проведення робіт, які були нею ж і профінансовані. Тобто, в районі процес підготовки шкіл до нового навчального року так і залишився клопотом самих директорів, який полягає, переважно, у здібностях «випросити» гроші на ремонтні роботи у батьків, соціальних партнерів чи якихось зацікавлених політиків. У школах же ОТГ ситуація, як бачимо, кардинально інша.     

Районна комісія на прийомці Водянського НВК

І хоча директори шкіл району, як завжди, були в ситуації «роби з нічого», підготуватися до нового навчального року таки вдалося усім. Сподіваємось, по успішному завершенні реформи децентралізації в Україні всі навчальні заклади отримають можливість жити за новими, набагато ефективнішими підходами.

Ольга ПАНЧЕНКО