НА ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ ВИЯВЛЕНО СКАЗ

За даними управління ветеринарної медицини у Шполянському районі, 13 листопада 2014 року на підставі експертизи Черкаської державної регіональної лабораторії ветеринарної медицини №045673пм/1/14 від 13 листопа­да 2014 року, підтверджено захво­рювання кота на сказ в с.Терешки в домоволодінні місцевого жите­ля. Під час з’ясування обставин виявлено факти неодноразової появи рудої лисиці на околицях села. Контакт кота з лисицею міг стати джерелом його заражен­ня. Зі слів потерпілого, встанов­лено, що 17 жовтня 2014 року в своєму помешканні господар помітив блукаючого кота. Неба­жаного гостя господар намагався вигнати з подвір’я, а у відповідь оскаженілий кіт наніс йому трав­му.

За вказівкою ветеринара цьо­го ж дня кота було ізольовано в клітці, 20 жовтня 2014 року він загинув, труп було доставлено для дослідження на сказ в Шпо­лянську РДЛВМ. Остаточний діагноз підтвердився після проведен­ня лабораторного дослідження матеріалу і загибелі мишей з біопроби. З метою недопущення розповсюдження даного захворю­вання, було проведено термінове засідання ДНПК, рішенням якої накладено обмежуючі заходи по сказу на територію Терешківської сільської ради з прилягаючими до неї сільськогосподарськими та мис­ливськими угіддями та затверджено заходи по ліквідації та недопущення його поширення.

За інформацією головного держветінспектора району Воло­димира Овчаренка, профілактика сказу в країнах, де його визнано поширеним захворюванням, ще­плення є обов’язковим за законом. В Україні ж, на жаль, кішок прище­плюють вкрай рідко. «І даремно, — зазначає Володимир Олександро­вич. — Адже на сьогоднішній день це єдиний відносно надійний засіб профілактики цієї страшної хвороби. Додам, що не варто підгодовувати диких тварин у своєму саду або будинку (навіть симпатяга їжачок може бути небезпечним!). Не тор­кайтеся до мертвих тварин голими руками і, звичайно ж, відразу теле­фонуйте у ветеринарну службу, якщо ви підозрюєте, що десь поруч знаходиться інфікована тварина. Якщо вам стало відомо, що ваша кішка контактувала з будь-якою тва­риною (можливим переносником сказу), знайте, що слина містить вірус і може потрапити на шерсть або в нанесену рану. Тому візьміть до уваги декілька порад.

Будьте дуже обережні, торкаючись до своєї кішки. Одягніть рукавички і закутай­те кішку в щільну тканину. Стежте, щоб до неї торкалося якомога мен­ше людей. Доставте кішку у ветери­нарну клініку. Якщо тварину прище­плено від сказу, до закінчення трьох діб після передбачуваного заражен­ня потрібно провести ревакцинацію. Слід зазначити, що при дотриманні всіх профілактичних заходів від соток захворюваності кішок на сказ вкрай низький. Тому не варто нех­тувати плановою вакцинацією і тоді не тільки ваш улюбленець, але і всі близькі будуть здорові і щасливі».

Наталія ДАВИДЕНКО.