На засіданні виконкому вирішували питання соціальної підтримки, ЖКГ та архітектури

На першому черговому засідання виконавчого комітету Шполянської міської ради ОТГ загалом розглянули 77 питань, з яких 2 включили до порядку денного під час засідання, а саме — про затвердження коефіцієнта співвідношення чисельності пасажирів-пільговиків та пасажирів, які оплачують проїзд в громадському транспорті міського та приміського сполучення, інше — стосуюче ініціювання співробітництва територіальних громад.

Соціальна підтримка громадян, дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування

За рішенням членів виконкому на матеріальні допомоги 26 жителів громади із окремої категорій громадян (онкохворі, особи з тяжким перебігом, середньої тяжкості та хронічними захворюваннями, учасники бойових дій у зоні ООС/АТО тощо) виділили загалом 35 900 грн коштів міського бюджету. Відзначимо, що за пропозицією очільника міської громади Сергія Кравченка, члени виконкому підтримали рішення про збільшення матеріальних допомог потребуючим жителям громади у 2021 році.

Відтак, розмір одноразової матеріальної допомоги особам із тривалим онкологічним лікуванням зросте на 300 грн (із 1900 до 2200 грн). На 200 грн збільшиться сума до разових річних виплат учасникам бойових дій у зоні ООС/АТО — із 1400 до 1600 грн. Також відповідно до Програми щодо виплати щомісячної допомоги одному із членів сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій збільшили із 1000 на 1200 грн.

Затвердили виплати на відшкодування вартості за проїзд на гемодіаліз 4 хворим на ниркову недостатність жителям громади, виплати одноразової матеріальної допомоги одній дитині-сироті (1810 грн), звільнили від плати за харчування учнів із малозабезпечених родин Сигнаїської школи ( 2 осіб) та Лозуватської школи (1 особа), надали пільги з оплати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти (з інвалідністю, з багатодітних сімей, із сімей учасників ООС/АТО тощо) та пільги з оплати за навчання учням у мистецьких закладах Шполянської об’єднаної територіальної громади (Шполянська дитяча школа мистецтв та Сигнаївська дитяча музична школа ім. І.П. Шульги).

Житлово-комунальне господарство

Виконком прийняв рішення взяти позачергово на квартирний облік осіб, які потребують поліпшення житлових умов — 5 дітей-сиріт та першочергово взяти на квартирний облік 1 учасника бойових дій у зоні ООС/АТО.

Затвердили уточнення списків громадян, що перебувають на квартирному обліку: зняли із квартирного обліку 1 особу, що отримала житло та перенесли до списку наступних осіб, які користуються правом позачергового одержання жилих приміщень (діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування): 5 жителів с. Лебедин, 2 жителів с. Лозуватка, 4 жителів с. Соболівка, 2 жителів с. Сигнаївка, 3 жителів с. Сердегівка, 3 жителів с. Мар’янівка. Перенесли до списку осіб, які користуються правом першогочергового одержання житлових приміщень — 1 учасника бойових дій у зоні ООС/АТО із с. Сердегівка.

Архітектура та містобудування

Цього разу члени виконкому задовольнили не всі рішення, які стосуються розміщення і розташування рекламних засобів на території громади. Під час засідання міський голова Сергій Кравченко зауважив про те, що значна кількість виносних реклам створює незручності руху пішоходів у місті та запропонував членам виконкому врахувати дані чинники під час прийняття відповідних рішень.

По завершенню голосування виконком дозволив розмістити рекламні засоби 8 заявникам, з яких 2 дозволи на виносну рекламу. Прийняли 2 позитивних рішення про встановлення пріоритету на розташування рекламних засобів, 5 рішень стосовно надання дозволу на встановлення виносної реклами у місті — відхилили.

Вкючені проєкти рішень

Під час засідання виконкому всі його члени підтримали рішення щодо ініціювання співробітництва територіальних громад, метою якого є підвищення якості надання населенню соціальних послуг на основі спільних інтересів та цілей.

Інакше кажучи, дві сільські громади колишнього Шполянського району — Матусівська та Лип’янська виявили бажання співробітничати із міською ОТГ у сфері надання послуг людям, які перебувають у складних життєвих обставинах через «Територіальний центр соціального обслуговування» Шполянської міської ОТГ, делегувати кошти із місцевих бюджетів до міського бюджету на покриття поточних витрат Терцентру, виплати заробітної плати працівникам, витрат пов'язаних із господарською діяльністю тощо.

Враховуючи негативний вплив, під час локдауну (з 08.01 по 24.01.2021) на доходи первізника, який займається перевезенням пасажирів у громадському транспорті міського та приміського сполучень члени виконкому прийняли рішення збільшити коефіцієнт співвідношення чисельності пасажирів-пільговиків та пасажирів, які оплачують транспортний проїзд. Витрати за пільгове перевезення окремих категорій громадян підприємству-перевізнику відшкодують із міського бюджету. Рішення чинне протягом 1 місяця.