На Звенигородщині обговорили важливість профілактики раку шийки матки

Як виявити захворювання на ранніх стадіях та чому регулярний скринінг рятує життя — ці теми стали ключовими на круглому столі, організованому фахівцями Звенигородського районного відділу Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб. У заході взяли участь працівники районної організації Товариства Червоного Хреста та викладачі Звенигородського центру підготовки і перепідготовки робітничих кадрів.

Про це повідомили на сторінці Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Під час зустрічі присутні дізналися про життєвий цикл клітин, поняття «онкологія», «рак» та «мутація», а також обговорили перші симптоми, діагностику і профілактику раку шийки матки. Лектори наголосили, що це захворювання найчастіше вражає жінок після 30 років і на початкових стадіях розвивається безсимптомно.

Окрему увагу приділили значенню регулярного скринінгу, який дозволяє виявити передракові зміни або рак на ранніх етапах, коли лікування є найбільш ефективним. Простий ПАП-тест (мазок Папаніколау) є одним із ключових інструментів ранньої діагностики. Також важливим є перевірка на наявність вірусу папіломи людини, який у більшості випадків стає причиною розвитку цього виду раку.

Лікарі закликали жінок звертатися до фахівців, якщо їх турбують такі симптоми, як кров’янисті виділення після статевого акту або між менструаціями, біль у нижній частині живота чи під час статевого акту, а також незвичайні виділення. У разі виявлення відхилень, лікар може призначити додаткові дослідження, як-от кольпоскопію чи біопсію.

Коментарі