Над шполянським депутатом навис меч правосуддя

У одному з минулих номерів «Шполяночки +» ми вже розповідали про оборудки та махінації зі шполянською землею одного з депутатів міської ради, який, користуючись своїм привілейованим станом та посадовим положенням роздавав її за безцінь своїм родичам, бізнес-партнерам та однопартійцям. У цьому номері ми публікуємо результати розслідування громадської організації «Народна варта Черкащини», до складу якої входять представники низки районів Черкаської області, у тому числі і Шполянського.

      Громадська організаця «Народна варта Черкащини» була створена для об’єднання демократичних сил, які не забули ідей Майдану і не зрадили принципів Революції Гідності. Одним з її вагомих результатів є послідовна боротьба із намаганнями зацікавлених осіб спаплюжити славетний Холодний Яр, перетворивши його на заказник для багатіїв. Після публікації в «Шполяночка+» матеріалу про незаконні оборудки із землею, представники цієї громадської організації на Шполянщині провели власне розсідування в ході виявили ще більш кричущі факти незаконного «розбазарювання» державної землі.

   За інформацією активістів, мова йде за одного із депутат Шполянської міської ради, який у 2010 році обіймав посаду голови постійної депутатської комісії Шполянської міської ради з питань екології, охорони довкілля та землекористування.

   Громадські активісти провели ґрунтовне розслідування діяльності та з’ясували, що цей «народний обранець», користуючись своїм посадовим становищем незаконним шляхом отримав ласі земельні шматки прямо в центрі Шполи, площею 0, 2 га. Зокрема, скориставшись своїм положенням керівника профільної комісії Шполянської міськради, він у  2010 році без оформлення відповідних документів отримав дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо викупу земельної ділянки за адресою  м. Шпола, вул. Леніна, 21 (нині вулиця Соборна).

  Активісти «Народної варти»  стверджують, що жодних документів, які б підтверджували право власності депутата на землю, немає.  В архівах міськради відсутні  викопіювання місця розташування земельної ділянки, погодження землекористувачів, протокол земельної комісії по розгляду проекту землеустрою щодо викупу земельної ділянки та позитивне рішення Шполянської міської ради по викупу та продажу земельної ділянки.

  Також представники ГО «Народна варта Черкащини» зазначають, що мають відповідні документи, які підтверджують, що при купівлі цієї земельної ділянки депутатом Шполянської міськради було використано підроблені довідки (нібито видані відділом Держкомзему в Шполянському районі) про визначення грошової оцінки земельної ділянки.

   Згідно з цими «липовими» довідками,  загальна сума викупу земельної ділянки за нормативною оцінкою становить лише 14 тис. 138 грн. У той час, як сума викупу повинна була розраховуватись згідно з експертно-грошовою  оцінкою, а не нормативною. Як наслідок, міським бюджетом Шполи було недоотримано близько 135 тис. грн.

    Наша редакція також подала запит на відділ Держкомзему в Шполянському районі, де запитала про наявність цих довідок, на що отримала однозначну відповідь про відсутність такових.

  Отримані матеріали громадські активісти направили до Шполянського відділення Смілянського відділу  поліції  ГУ НП в Черкаській області та до Шполянської прокуратури, якими 27 березня було розпочато кримінальне провадження за ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем»,  ст. 366 «Службове підроблення» Кримінального кодексу України. Наразі здійснюються первинні слідчі дії. 

  Ми впевнені, що допитливий та уважний читач вже здогадався про кого йде мова. Цей депутат Шполянської міської ради, ніхто інший, як місцевий підприємець Володимир Горбач. А на землі, яку він спритно освоїв, стоїть відома усій Шполі цілодобова розливайка «Владимир», де шполянській молоді завжди гостинно наллють міцних напоїв «сумнівного ґатунку».

Сергій Зубатов