НАДІЙНІСТЬ КОЛЕГИ

Хороший учитель скупий на слова (А. Дістервег).

Такою скупою на слова, але щедрою на конкретні справи, є вчителька математики Матусівського НВК №2, колишній його директор Лідія Миколаївна Татаріна. Народилася вона 17 жовтня 1954 року в с. Матусів. Тут закінчила Матусівську школу №1. Рік працювала в місцевому дитячому садку, де проявився її хист вихователя. Не випадково здобула освіту в Полтавському педагогічному інституті імені В.Г. Короленка. Після його закінчення майже чотири роки вчителювала в Полтавській області. А в лютому 1980 року Лідія Миколаївна повертається на Шполянщину і призначається вихователем групи продовженого дня в Матусівську школу №2. Тут сповна розкриваються її здібності наставника й керівника — спочатку на посаді заступника директора, а потім (з 1987 року) і директора.

Мені добре пам'ятаються дев'яності роки минулого століття, коли вимикалася електрична енергія, не вистачало палива для шкільних котелень. Але Лідія Миколаївна не розгублювалася в тих складних ситуаціях, не шукала винних. Завжди шукала вихід, бо за нею були діти. І її підтримували батьки, шефи та колеги. Це був надійний керівник, який, як на мене, повністю відповідав займаній посаді. Жаль, що пізніше її, не без стороннього впливу, було переведено з посади директора на посаду вчителя математики.

А ще пригадується 2003 рік, який для Лідії Миколаївни, без сумніву, був особливим. Адже у вересні того року для пілотної реалізації проекту «Молодь за здоров'я-2» в Черкаській області затверджується м. Шпола та с. Матусів. Доречно нагадати, що тоді в Матусівській школі №2 з числа членів волонтерського загону створюється бюро спікерів з пропаганди формування здорового способу життя, запобігання негативних виявів поведінки учнів. Впродовж лютого-березня 2004 року в цій же школі проводиться цикл змагань «Тато, мама, я — спортивна сім'я» під гаслом «Ми обираємо здоров'я».

Л.М.Татаріною розроблено авторські програми «Вітамінні чаї», «Бюро спікерів», узагальнено досвід роботи у між-народному проекті в збірці «В твоїх руках — здоров'я і життя». На базі школи проводилися різного рівня багаті за змістом і оригінальні за формою семінари, душею яких була Лідія Миколаївна. Певен, що кожен з його учасників не забув духмяні чаї з різнотрав'я.

Л.М.Татаріна відзначається загальною культурою, високою вимогливістю, вмінням захоплювати, педагогічним оптимізмом, вірою в учня, високими моральними якостями, щирістю, людяністю. З нею завжди приємно спілкуватися.

За досягнуті успіхи їй, як вчителю математики, присвоюється кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «Старший учитель».

Вона двічі нагороджувалася Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. А за активну участь в реалізації проекту «Молодь за здоров'я-2» Л.М.Татаріній вручаються Сертифікати визнання Канадського товариства міжнародної охорони здоров'я, Державного інституту проблем сім'ї та молоді, почесні грамоти облдержадміністрації, райдержадміністрації і районної ради тощо.

Нещодавно Лідія Миколаївна відсвяткувала свій ювілей. З цієї нагоди хочеться побажати їй довгого і здорового віку, незатухаючої уваги й поваги від рідних та близьких людей, належної оцінки зробленого.

Володимир КРАВЕЦЬ м.Шпола.