НАДЗВИЧАЙНІ НОВИНИ

Рятувальники обійшли півсотні домоволодінь

Кількість надзвичайних ситуацій на Шполянщині з початку року спонукала працівників рятувальної служби провести профілактично-запобіжні заходи і безпосередньо зустрітися з жителями, щоб убезпечити їх можливого лиха. Як повідомляють у відомстві, 25 січня співробітники Шполянського районного відділу Управління ДСНС у Черкаській області спільно з представниками сільських рад здійснили пожежно-профілактичне відпрацювання житлового сектора сіл Лебедин та Терешки.

У першу чергу фахівці ДСНС провели просвітницьку бесіду із працівниками сільських рад, довівши статистику надзвичайних подій, які трапилися в районі з початку року. Після наради з активом сіл рятувальники вирушили до місцевих жителів. Вони приділяли особливу увагу людям похилого віку, неблагонадійним родинам та багатодітним сім’ям. Селянам розповідали про основні правила пожежної безпеки у побуті, що стосуються безпечного користування електричними та газовими приладами, пічним опаленням. Під час візитів до осель інспектори Державної служби з надзвичайних ситуацій оглянули опалювальні печі на відповідність вимогам правил пожежної безпеки.

Всього рятувальниками було обстежено понад півсотні домоволодінь.

Через сильну ожеледь учасники рейду звернулися до жителів сіл бути обережними та дотримуватися правил безпеки під час перебування на вулиці, щоб не травмуватися. Усім, до кого завітали рятувальники, було вручено пам’ятки та листівки із попереджувальним змістом щодо небезпек зимового періоду.

Під час пожежі в Павлівці рятувальники евакуювали 63-річну жінку

25 січня у Павлівці Матусівської сільської ради, на вулиці Вишневій, на горищі житлового будинку виникла пожежа. Повідомлення про загорання до служби порятунку «101» надійшло від сусідів, які ще до приїзду пожежно-рятувального підрозділу намагалися за допомогою підручних засобів загасити вогонь, кидали сніг на дах, адже поблизу води не було. Загорання впродовж 20 хвилин ліквідували рятувальники Шполянської пожежно-рятувальної частини та добровольці із села Сигнаївка. Спільними зусиллями вогнеборці також зуміли запобігти подальшому розповсюдженню вогню.

Під час проведення пошукових робіт у задимленому будинку, рятувальники знайшли та вивели у безпечне місце 63-річну жінку. Наразі її життю та здоров`ю нічого не загрожує.

У результаті пожежі вогнем знищено домашні речі. За попередніми даними причиною пожежі стало порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення.

Потерпіла від жахливої події власниця будинку Людмила Рудоман висловлює щиру подяку рятувальній команді, яка напрочуд оперативно зреагувала на тривожний сигнал і приборкала пожежу. А головне — врятувала життя людини.