Найбільше пам’ятають Чорновола на Шполянщині

Як відомо, 2017 рік на офіційному рівні був ознаменований роком В’ячеслава Чорновола в Черкаській області, якому 24 грудня виповнилося б 80 років. Видатний політик був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акта проголошення незалежності України. Звання Героя України отримав посмертно. Належав до надзвичайно багатогранного й талановитого покоління шестидесятників.

Народився провідник національно-демократичного визвольного руху 80-90-х років у селі Єрки Катеринопільського району, а дитинство минуло у Вільхівці, що на Звенигородщині.

Цікаво, що найбільше приділили уваги пам’яті про Чорновола саме на Шполянщині. Ще на початку року у Шполі відбулася зустріч громадськості з рідними В’ячеслава Чорновола сестрою Валентиною Максимівною та сином Тарасом В’ячеславовичем. У  грудні з нагоди 80-річчя від дня народження видатного діяча проведений вечір вшанування його пам’яті.  А 24 грудня, в день народження В’ячеслава Чорновола, велелюдна делегація громадських активістів нашого району на чолі з головами Шполянської райдержадміністрації Володимиром Потапенком та районної ради Олександром Кузубом відвідали село Вільхівець, де знаходиться садиба-музей В’ячеслава Чорновола.

Директор музею Василь Стрижеус, який присвячує весь свій час збереженню пам’яті про видатного земляка, провів змістовний екскурс у минуле, розповів багато цікавого із біографії В’ячеслава Максимовича, становлення його як особистості, національного героя, ревного борця за незалежність України. Василь Васильович подарував шполянам свою збірку «Поезії». У дворі садиби-музею, де встановлено пам’ятник В’ячеславу Чорноволу, відбувся урочистий мітинг, аудиторію якого склали переважно шполяни. Прикута увага до постаті Чорновола на Шполянщині пояснюється тим, що в часи його активної політичної діяльності він особисто відвідував наш край, зустрічався з людьми, пропагував українську національну ідею.

Ганна ШВЕЦЬ