Найголовніша мрія — про мир!

Щороку 21 вересня у всьому світі традиційно святкують Міжнародний день миру, започаткований Генеральною Асамблеєю ООН. Цей день проголошений днем відмови від насильства і припинення вогню.

З нагоди свята та з метою розширення знань учнів про важливість миру на землі, виховання гуманізму, патріотизму, любові до свого народу та поваги до людей різних національностей — у Лебединському НВК №2 були проведені різноманітні заходи. Організовано загальношкільне свято, на якому ведучі Владислав Ісак (2 клас) та Таміла Глушко (10 клас) ознайомили присутніх з історією відзначення Дня миру, закликали всіх припинити суперечки, непорозуміння, конфлікти, порадили вирішувати проблеми шляхом діалогу. Після цього пролунав Дзвін миру, який нагадав, що найцінніше в житті — саме ЖИТТЯ. Учні та вчителі вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув внаслідок воєнних дій. Діти за допомогою пісень «Ми за мир!», «Заспіваймо пісню за Україну!», «Мрії збуваються» і віршових рядочків висловили бажання жити в мирній, єдиній, соборній державі. Учні початкових класів під час заходу скандували «Нам потрібен мир!». Це було дуже зворушливо і ніхто із глядачів не залишився байдужим.

У школі також було організовано виставку малюнків «Ми за мир на планеті Земля». Діти відтворили у них своє величезне прагнення жити на мирній, рідній землі, щоб не гинули люди і матері не плакали за своїми синами, а дружини — за чоловіками. Майже на кожному малюнку були написи з такими бажаними для всіх словами «Миру Україні!», «Ми за мир!», «Україна — єдина!».

Козацьке самоврядування з радістю долучилося до загальношкільної акції «Голуб миру», в рамках якої учні виготовили паперових голубів та на шкільному подвір'ї влаштували цікавий флешмоб.
Учні не хотіли бути осторонь подій, які відбуваються в Україні, і тому всі без винятку стали учасниками Всесвітнього дня миру. Всі школярі показали, що хочуть жити, творити, навчатись та рости під мирним небом, у мирній країні.

Вікторія КРЕЧУН,
товмач козацького самоврядування
Лебединського НВК №2.