Найяскравіші моменти виборів у Шполі

Ложка дьогтю в бочці меду

   Наша газета неодноразово писала про те, як проходила виборча кампанія у Шполі. «Чорний» піар і брудні технології стали її характерною особливістю, які червоною лінією пройшли від початку виборчої кампанії до «дня тиші» і самого дня голосування. «Шполяночка +» вирішили скласти рейтинг найбільш знакових подій, якими позначилась саме ця виборча кампанія та безсумніву запамятаються надовго всім шполянам.

 

№1: Побиття «волонтера»

   У четвер 27 квітня невідомі особи спортивної статури, як виявилось пізніше з Білої Церкви, побили журналістів, присутніх на зустрічі з  кандидатом на посаду міського голови Володимиром Потапенком. На захист преси стали  кандидат в депутати до Шполянської ОТГ Володимир Пасєка та керівник місцевого осередку мисливців та рибалок Олег Слободяник, які намагались локалізувати конфлікт та заспокоїти агресивно налаштованих молодиків. 

    Конфлікт таки вдалось припинити але наступного дня по всій Шполі розповсюдили листівки, в яких звинуватили Пасєку та Слободяника у побитті волонтера, який як виявилося допомагав Потапенку та був його давнім другом (хлопцю 24 роки – ред.). Та за інформацією Шполянської ЦРЛ при огляді «волонтера» на ньому не виявилось жодних слідів побиття.

№2: «Шполяночка» з виходом

    Вночі та вранці 29 квітня, в «день тиші» перед виборами, коли законом заборонено здійснювати будь-яку агітацію шполяни у своїх поштових скриньках виявили спецвипуск газети «Шполяночка+» до якого редакція газети не мала жодного відношення. Спецвипуск кишів брудними та наклепницькими матеріалами на Сергія Кравченка, «ЧЕРКАЩАН» та сам колектив газети.

    Більш того рано вранці цього ж дня активісти «ЧЕРКАЩАН» виявили тих хто розповсюджував цю фальшивку. Однією з них виявилась мешканка Шполи Олена Андріяш, яка до всього була членом Шполянської районної виборчої комісії від ВО «Батьківщина». Саму «агітаторку» та вилучені в неї близько 500 примірників підробної газети було доправлено до поліції.

№3: П’ять «мерів» в одному місті

   Ще під час реєстрації кандидатів на посаду міського голови Шполянської об’єднаної територіальної громади опоненти «ЧЕРКАЩАН» спробували використати випробувану «технологію» - зареєструвати кілька однофамільців найрейтинговішого кандидата Сергія Кравченка. При цьому спочатку двох вихідців з Кіровоградщини Андрія Кравченка та Сергія Кравченка спробували зареєструвати партії «Опозиційний блок» та Радикальна партія Ляшка. Інші троє намагались зареєструватись як самовисуванці та були виходцями з окупованих Донеччини та Луганщини. Проте, Шполянська міська виборча комісія діяла в межах законодавства та відмовилась реєструвати незрозумілих двійників.

№4: А баба Яга проти!

     Одразу після реєстрації кандидат в депутати від БПП до Шполянської об’єднаної територіальної громади Валентин Лук’яненко 11 квітня подав позов  до Черкаського окружного  адміністративного суду з вимогою зняти з виборів кандидата на посаду міського голови Шполянської ОТГ, міського голову Шполи Сергія Кравченка.

    Аргументи, викладені позивачем виявилися не переконливими і 13 квітня, під час судового засідання Черкаський окружний адміністративний суд відхилив позов. Це не задовольнило кандидата, і вже 14 квітня подано апеляційну скаргу до Київського адміністративного апеляційного суду. Київські судді, розглянувши її не знайшли підстав для скасування рішення Черкаського суду.

№5: «Межа» - рупор «чорного» піару

   Протягом усього квітня жителі Шполи мали можливість ознайомитись з прикладом так званого «чорного піару», який розповсюджували найняті розносчики в капюшонах по дворам та поштовим скринькам шполян. Кожен, хто бачив газетку «Межа» та намагався читати її звернув увагу на особливість викладення матеріалу – два листка наповнених брехливими, наклепницькими та висмоктаними з пальця статтями, які викликали у людей лише огиду. Ми здогадуємося якою була мета творців «Межі» - будь-якими методами дискредитувати міського голову Сергія Кравченка і ВО «ЧЕРКАЩАНИ». Проте, ця газета більше налаштувала шполян проти авторів самої газети, ніж проти головних лідерів виборчих перегонів. Та після виборів газета зникла, так само стрімко, як і зявилась, залишивши по собі лишень неприємне відчуття багнюки і відрази.

№6: Погрози шполянам

   За тиждень до дня голосування в помешканнях жителів Шполи почали лунати телефонні дзвінки. Телефонували нібито зі Служба безпеки України, яка почала кримінальне провадження стосовно жителів Шполи. Їх попереджали щоб протягом трьох діб знаходились вдома, нібито до них прийде слідчий. Оперативна реакція міської влади та власне реальної СБУ, які попередили про неприпустимість подібних дій та кримінальна відповідальність за такі дзвінки змусила авторів цієї вигадки припинити залякування виборців.

    №7: І вашим і нашим…

   До нашого хіт-параду потрапив і голова Шполянської райдержадміністрації Володимир Потапенко. До цього рейтингу він втрапив через те, що протягом усього 2016 року активно виступав проти створення об’єднаної територіальної громади з центром у Шполі. Він особисто та його оточення не оминали увагою навколишні села, розповідаючи, що тергромада їм не потрібна, що після об’єднання все зруйнується, а села занепадуть.

   Але при цьому, коли все таки виникло питання про створення Шполянської ОТГ і на горизонті постали вибори Володимир Потапенко одразу змінив вектор своєї політики, як то кажуть «разом з генеральною лінією партії» та одразу вирішив, що саме йому належить стати міським головою цього нового адміністративного утворення. Що з цього вийшло ви, шановні наші читачі, наразі можете спостерігати самі.

№8: Демонстративний вкид бюлетенів

   Останню, проте найкричущу сходинку нашого хіт-параду займає власне День голосування 30 квітня, який розпочався цивілізовано та спокійно. Дільниці відкрились вчасно, комісії розпочали роботу, а виборці помалу почали сходитись, щоб здійснити своє волевиявлення. Одразу пообіді можна було з впевненістю сказати, що вибори проходять як належить та зауважень до них немає. Проте, не так сталось як гадалось. Близько 17 години спочатку Шполу, а вже потім і всю Україну приголомшила звістка про грубу провокацію на виборчій дільниці № 710825, де було зафіксовано факт вкидання бюлетенів невідомими особами.

   Близько десятка молодиків увірвались на дільницю, влаштували бійку та спробували пачками вкинути бюлетені до виборчих скриньок. При цьому все це відбувалось демонстративно на очах у всіх. Лише сміливість та завзятість спостерігачів, при чому від всіх партій-учасників виборів завадила це здійснити.

    Свою оцінку цієї ситуації авторитетно висвітлив голова Комітету виборців України  Олексій Кошель, який зазначив, що такі дії, тобто демонстративне і показове вкидання бюлетенів свідчать про спроби зриву голосування на цій дільниці. Винними хотіли зробити нікого іншого як «ЧЕРКАЩАН». Та на фоні тотальної переваги на всіх виборчих дільницях «ЧЕРКАЩАН» – чи потрібно було це саме їм? Тож читачу залишається самому подумати та дати свою оцінку тому, що відбулось.