Нам — 55!

Так гордо можуть сказати колишні і нинішні учасники художньої самодіяльності міського будинку культури, його працівники, які впродовж всього часу існування цього закладу черпали в ньому творче натхнення, радували глядачів своїми виступами і дарували приємні хвилини насолоди прекрасним.

Міський будинок культури минулого тижня відзначав своє 55-річчя. В його невеличкому залі зібралося стільки гостей, що яблуку ніде було впасти. На свято прийшли представники районної та міської влади, спонсори, колишні і нинішні учасники гуртків художньої самодіяльності цього закладу, словом, всі, хто знайшов час і бажання разом з нинішніми працівниками та організаторами свята розділити його радощі та турботи.

Нині при будинку культури працює 11 гуртків художньої самодіяльності, три з яких вибороли почесне звання «Народний аматорський колектив». Це фольклорний жіночий ансамбль «Берегиня», ансамбль українських народних інструментів «Вечорниці», вокально-інструментальний гурт «Шанс».

Присутні на святі поринули в історію цього закладу, яка тісно пов’язана з колишнім колгоспом ім. Жданова та його головою Борисом Шеметом. Саме за кошти цього господарства у 1960 році було розпочато будівництво будинку культури, де тваринники, механізатори, жінки, які працювали у полі, могли відпочивати. Першим директором цього закладу була Антоніна Береговенко. На той час у ньому розпочинали свою діяльність драматичний, вокальний гуртки, художнього читання, хоровий колектив, учасниками якого були працівники господарства, а керував колективом Борис Гавура. Саме в його стінах для працівників господарства проводились тематичні вечори, вогники.

Тож, як зазначила у своєму виступі ветеран праці колгоспу Олена Остапенко, свято цього закладу тісно пов’язане зі святом працівників сільського господарства. Бо саме на цій сцені завжди вітали його передовиків.

Основними учасниками аматорських колективів також завжди були працівники господарства, які, незважаючи на важку працю в полі чи на фермі, знаходили час для спілкування з прекрасним, черпаючи натхнення у піснях та танцях, у спілкуванні з творчими людьми.

Згадали на святі й Павла Поліщука, котрий понад 20 років віддав цьому закладу, працюючи його директором. За його керівництва було організовано вокальні колективи, серед яких славнозвісний ансамбль «Доярочка», учасниками якого були Ніна Кучеренко, Надія Іванкова, Валентина Волинець, Валентина Баштан, Рауза Нечипоренко, Галина Михальченко та інші, душі яких завжди зігрівала пісня. А за участі працівників дитячого закладу «Берізка», також підшефного господарству, було створено однойменний ансамбль, учасницями якого були Надія Ткаченко, Галина Фесенко, Валентина Жданова, Поліна Курах, Надія Баченко, Ніна Майборода, Лідія Завгородня, Надія Добренко.

У січні 1982 року було створено етнографічний ансамбль «Вечорниці», а за кошти колишнього колгоспу ім. Жданова для його учасників придбано комплект українських народних інструментів. Керівником цього ансамблю тоді був Петро Дермель, а учасниками ― Сергій Перегін, Микола та Яків Торби, Борис Науменко. У вересні 1987 року колектив очолив чудовий баяніст і організатор Сергій Мельник, який керує ним і нині.

Давно полюбився шполянам високомайстерний народний аматорський гурт «Шанс», керівником якого є Юрій Присяжний. Колектив — активний учасник різноманітних творчих заходів, районних та обласних свят та оглядів. Тож і численні нагороди ― заслужена відзнака їхньої самовідданої праці. Нинішнього року учасники гурту організували та провели ряд благодійних концертів на підтримку воїнів АТО, виїжджали з концертами до них у м. Слов’янськ.

Ще одним відомим свого часу колективом стала хор-ланка, серед засновниць якої була Олена Сімашко. Так 50 років тому створився народний фольклорний жіночий ансамбль «Берегиня», в якому брали участь жінки, котрі трудились у полі: Людмила Лютова, Поліна Слюсар, Любов Бабенко, Галина Денисенко, Зінаїда Олійник, Ганна Чорновольська, Євдокія Шемет, Меланія Масельська, Олександра Недотопа та інші, серця котрих були наповнені щирою любов’ю до української народної пісні.

Майже чотири десятиріччя на ниві культури трудиться Лідія Поліщук, яка поєднує роботу керівника цього закладу з активною участю в його художній самодіяльності, впродовж 16 років керує народним аматорським жіночим ансамблем «Берегиня», який є активним учасником творчих заходів, міжнародних, обласних та районних свят, оглядів та фестивалів.

Ювіляри приймали цього дня вітання та подарунки від в.о.першого заступника голови райдержадміністрації Юрія Козоріза, міського голови Сергія Кравченка, т.в.о.начальника відділу культури Ірини Яценко, голови районного комітету профспілки працівників культури Олександра Лоцмана, колишнього учасника художньої самодіяльності цього закладу Бориса Науменка, Катерини Голобородько.

Свій подарунок ― портрет батька Бориса Шемета, ― вручила на святі його донька Надія. Безперечно, що ця робота, виконана заслуженим художником та скульптором України Віктором Крючковим, свого часу знайде гідне місце в районному краєзнавчому музеї, де її зможуть побачити і належно оцінити і шполяни, і гості нашого міста.

Свої музичні вітання присутнім дарували учасниця дитячої студії гурту «Шанс» Діана Вдовиця, дитячий ансамбль українських народних інструментів, солістка Олеся Ткаченко, танцювальний ансамбль «Еліт», колективи «Берегиня» та «Вечорниці», дитячий вокальний ансамбль «Сузір’я», гурт «Шанс», учениця Васильківського професійного ліцею Альона Рукавець.
А організатори свята щиро вдячні його спонсорам ― ТОВ «Маяк-Агро» та СПОП «Відродження» за фінансову допомогу в його проведенні.

Лариса БАЧИНСЬКА (фото автора).