Патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет освятив храм у Холодному Яру

25 липня патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет під час освячення новозбудованого храму на честь канонізованого Українською православною церквою Київського патріархату останнього кошового отамана Запорізької Січі святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) в Холодному Яру, наголосив на важливості такої події для сучасної України.

— Ми віримо: сьогодні Петро Калнишевський особливо молиться за Україну. Тому що зараз Україна бореться з ворогом. Петро переміг своїх ворогів терпінням і стражданням, — сказав Патріарх Філарет.

Також Святійший розповів і про Божу підтримку українського народу.

— Господь випробовує нас: чи достойні ми незалежної держави, чи знову — в ярмо. Народ говорить: «Ми краще помремо, але в ярмо не підемо!». Тому наші воїни помирають на Сході України. Помирають, та не здаються. І цей дух перемогти агресор ніколи не зможе. Крім цього духу, з нами Бог, бо з нами — правда. А якщо з нами Бог, то з нами й перемога!, — переконаний Філарет.
Новозбудована церква присвячена останньому кошовому отаману Київської Русі Петру Калнишевському, який у віці 84 роки був несправедливо засуджений імператрицею Катериною ІІ, і провів у неволі 28 років. Церква на Черкащині також має дуже символічне значення, адже збудована на козацькій землі.

У храмі — чимало особливостей: незвичайний дерев’яний іконостас, тризуби в основі хрестів на куполі церкви тощо. Щодо останнього, то, за словами ініціатора побудови церкви Олега Островського, це потрібно, аби показати спорідненість таких понять, як релігія та державність.

Також поблизу церкви розташована могила Петра Калнишевського.

— Три роки тому ми з козаками під час паломництва були на кладовищі, де похований Калнишевський, і взяли звідти трішки землі. Цю землю ми вклали в символічну могилу, — розповідає Олег Островський.

Пан Олег також поділився планами збудувати поблизу церкви козацьку вежу і від-творити в реальних розмірах камеру, де проводив довгі роки ув’язнений отаман.

— Ми хочемо зробити, щоб там можна було бодай добу переночувати. Відчути, як це знаходитись у кам’яному мішку, — каже Олег Островський.

По закінченню церемонії освячення храму присутні священнослужителі та представники керівництва поклали до імпровізованої могили Калнишевського квіти.

Не забули також і відзначити тих, хто брав безпосередню участь у побудові храму. Нагороди та відзнаки від Філарета за вклад у будівництво храму отримали голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, генеральний директор компанії «Нібулон» Олексій Вадатурський, народний депутат 4 та 6 скликань Сергій Терещук, депутат Черкаської міськради Андрій Більда, а також головні ініціатори проекту побудови храму — родина Островських.

ДЖЕРЕЛО: «Прочерк».