Народна рада проводить місячник акцій підтримки

З ініціативи Народної ради з 20 листопада по 20 грудня в дошкільних навчальних закладах та школах нашого міста проходить патріотично-просвітницька акція «Україна єдина, Крим — це Україна», а також продовжується інша акція «Підтримай солдата України». Мета першої акції — це підтримка патріотично налаштованих кримських українців та кримських татар, перш за все молоді, яка народилась і виросла в незалежній і самостійній українській державі.

Саме завдяки молоді на пів-острові регулярно відбуваються акції на підтримку повернення Криму до складу України. Ці молоді патріоти вбачають в російській владі загарбника, який претендує на їхню землю. На жаль, зараз в Криму відбуваються процеси, спрямовані на знищення всього «українського»: переслідють за українську симво-ліку, захоплюють церкви Української православної церкви Київського патріархату, закривають українські школи... Роблять все для знищення національної свідомості, аби недопустити в майбутньому повернення Криму Україні. Але маючи на півострові молодих людей, які готові боротися, є надія на те, що Крим не втрачений назавжди. І наше завдання, тобто тих, хто проживає на материковій Україні, підтримувати їх.

Фотографії з шкіл та дошкільних навчальних закладів, де проводились акції на підтримку кримських татар та українців, що проживають в Криму, будуть передані лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву та представнику однієї з громадських організацій, що знаходиться в Криму.

Акція «Напиши лист солдату» триває вже не один місяць. На минулому тижні ми завітали в дитячий садок «Зірочка», де керівництво цим дошкільним закладом здійснює завідувач Наталія Валентинівна Пресліцька. Діти, малюючи свої малюнки, намагалися передати, яка гарна і квітуча наша Україна. На багатьох листах були написи «Ми хочемо миру», «Повертайтеся живими» та «Слава Україні». Вихователі передали воякам мішок з теплими речами та лист, в якому були щирі, зворушливі слова подяки та підтримки. Третьокласники з міської школи №1 також самі виготовили і передали нашим захисникам обереги — ляльки-мотанки. Разом з гуманітарним вантажем малюнки та листи, які також стануть надійними оберегами для всіх тих, хто захищає нашу країну в такі непрості часи, були доставлені 30 листопада в зону антитерористичної операції і передані на передовій десантникам 79-ої аеромобільної бригади, в 14 батальйон територіальної оборони та в танкову роту батальйону 72-ої ОМБ. Фотографії вояків з листами та оберегами передані в ДНЗ «Зірочка» та в міську школу №1. Бійці дякували дітям за підтримку. «Ці листи підтримують нас, надають впевненості та гріють душу, — говорив один з танкістів. — Дякуємо вам за допомогу, за кожен лист, за кожен малюнок, за кожне доб-ре слово та за ваші молитви. Ми обов'язково переможемо, адже боремось за майбутнє нашої країни!».

Ігор ЗАЧЕПА, голова Народної ради Шполянщини.