Народжені бути вільними

   У Княжі відкрили пам’ятний знак Вільним козакам

  «У часі після Першої світової війни в Україні зародилися Вільне козацтво і Холодноярщина, які повертали традиції предків. Козацький дух, відроджений 100 років тому, живий і в сучасних українцях…» Ці актуальні слова на передовиці патріотичного видання «Козацький край» сповіщали про урочисту мить вшанування величних українських героїв, які відчайдушно боролися за вільну Україну ще у далекому 1917-му…  

  У центрі села Княжа, що на межі зі Шполянщиною, 28 листопада урочисто відкрили пам'ятний знак Вільним козакам та засновнику Вільного козацтва Опанасу Шаповалу. Побували і активісти «Товмацького куреня» у цьому живому зібранні українських вільнодумців. Автор проекту спомника — місцевий краєзнавець Вадим Мицик, який у нинішньому році написав і видав книгу «Перший кіш Вільного козацтва». Реалізували проект пам’ятника за сприяння сільської ради та мецената Віктора Шевченка. Голова громадської організації «Товмацький курінь» Дмитро Вовк подарував учасникам свята чудову пісню на власну музику і слова Віктора Подороги «Козацька слава», в якій йдеться про козацтво Княжі, Лозуватки і Топильної, відвагу захисників України у боротьбі за її волю. Виступив у концертній програмі і його гурт «Гайдамаки» Шполянського РБК. А отаман Козачанського куреня Вільного козацтва Олег Голуб провів обряд посвяти княжан у ряди Вільного козацтва.

  100 років Українській революції, 100 років Вільному козацтву і 100 років кривавого шляху до власної державності. Нарешті українська спільнота дізнається про справжній рух вояків і отаманів, наших українських героїв, а не міфічних із кремлівської облудливої брехні.

  Княжа зібрала справжнє численне добірне товариство українців, які вже точно знають, якого всі ми роду!

Наталія СТОРЧАК