Наша незалежна Україна: найбільша площа, наймилозвучніша мова, найспівучіша нація

Вперше День Незалежності України святкували не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990-му, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня. Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Його приймали за допомогою всенародного референдуму, на якому понад 90% українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу.

* Першою країною українську незалежність визнала Польща.

* Географічний центр Європи знаходиться саме в Україні – неподалік від міста Рахів, що на Закарпатті. А Географічний центр України – саме у нас, на Шполянщині – на північній околиці села Мар’янівка. Його було визначено в червні 2002 року науково-практичною експедицією «Географічні центри України» за маршрутом «Київ-Добровеличківка-Кропивницький-Олександрія-Шпола-Ватутіне-Київ».

У липні 2004 року за результатами діяльності робочої групи науковців Київського науково-дослідного інституту геодезії та картографії було встановлено, що географічний центр України як центр ваги її території міститься на околиці Мар'янівки і має координати: 49? 01′ північної широти; 31? 29′ східної довготи. Ці дані підтверджено Державним комітетом природних ресурсів України, Національною академією наук України та Державною службою геодезії, картографії та кадастру.

* Українська мова в 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі була визнана як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і зайняла друге місце після італійської.

* Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі – близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці – з кількістю 6 тисяч народних пісень – перебуває Італія.

* Україна – найбільша за площею країна Європи.

* Національну валюту України – гривню – було введено в обіг 2 вересня 1996 року.

* Українська Конституція – одна із найдавніших у Європі. Правда, йдеться не про сучасний варіант основного закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710-му.

* Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, яка була третьою за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети Російській Федерації. Українські політики одразу зробили державу беззахисною. В обмін отримали гроші та офіційні гарантії безпеки від ядерних держав - США та Росії, з якою нині триває війна. Ось так гарантія безпеки та цілісності кордонів України від двох держав обернулись агресією однієї країни і бездіяльністю іншої.

* Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія. 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.

* У нашій країні знаходиться найглибша в світі станція метро Європи –«Арсенальна». Її збудували у 1960 році, а глибина її залягання становить 105,5 метрів.

* Найкоротша центральна столична вулиця Європи – Хрещатик, його довжина становить 1225 метрів.

* Найбільша площа Європи знаходиться в Харкові – її довжина 750 метрів, а ширина -125 метрів.

* У нашій країні в ДП «Антонов» спроектували і створили найпотужніший у світі літак з найбільшою вантажопідйомністю – Ан-225 «Мрія». Він має вагу 640 тонн і здатен підняти в повітря одразу 80 легкових автомобілів!

* Колядка «Щедрик» Миколи Леонтовича - одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі.

* Найдовшим духовим музичним інструментом у світі є українська трембіта.

* Перший офіційний мобільний дзвінок в Україні тривав 40 секунд. Його 1 липня 1993 року здійснив перший українсьий президент Леонід Кравчук у прямому ефірі національного телебачення. За дзвінком спостерігала вся країна.

* В Україні знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, яку ще називають українською Сахарою. Її площа складає понад 160 тисяч гектарів. Вона така велика, що її можна побачити навіть з Ккосмосу!

* На частку України припадає найбільший запас чорнозему в світі.