НАША РАЙОННА ЛІКАРНЯ МАТИМЕ НАЙСУЧАСНІШЕ ФЛЮОРОГРАФІЧНЕ ОБЛАДНАННЯ

Останніми роками цифрова флюорографія все частіше доводить свої переваги і вже зараз застосовується в сучасних медичних центрах України.
Нашій поліклініці бракувало такого обладнання. Той флюорограф, що нині використовується, давно застарів ― і морально, і технічно, адже працює вже понад чотири десятиріччя, ще з 70-х років минулого століття. Та, мабуть, про найновітніше флюорообладнання ніхто й мріяти не смів, бо вартість його сягає далеко за мільйон.
Цією нагальною для нашої районної лікарні проблемою її головний лікар Василь Уманець поділився з представниками ВО «Черкащани», озвучив її і на останньому засіданні громадської ради при райдержадміністрації.
За її вирішення взялися негайно. І, як повідомив редакцію член політради об’єднання, директор ПАТ «Лебединський насіннєвий завод Анатолій Ткаченко, за сприяння ВО «Черкащани» такий флюорографічний апарат наша лікарня матиме вже в середині вересня. За його вартість, яка сягає 1 млн. 450 тис. грн., вже перераховано 70% коштів. Решту ― 30% ― буде внесено вже за фактом його встановлення. Зараз в поліклінічному відділенні тривають ремонтні роботи для підготовки кабінету, де працюватиме ця сучасна апаратура.
― Хочеться, щоб і жителі нашого району мали можливість обстежуватись сучасним флюорографом, найголовнішими перевагами якого є мінімальне променеве навантаження на пацієнта, висока якість зображення, ― каже Анатолій Ткаченко. ― Вся інформація тут зберігатиметься на електронних носіях, а це, в свою чергу, дасть змогу за необхідності надсилати її фахівцям в різні куточки як нашої держави, так і за кордон. Завдяки цьому апарату зросте здатність виявлення на ранній стадії різних видів патології, зокрема, туберкульозу, пухлин легень, різних запальних процесів тощо.
Тож вже у вересні шполяни, котрі проходитимуть обстеження, матимуть змогу скористатися цим новеньким обладнанням.
Лариса БАЧИНСЬКА.